PRÁVE TERAZ Vlakové nešťastie pri Komárne: Prvé FOTO, po zrážke s kamiónom hlásia 12 zranených | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

PRÁVE TERAZ Vlakové nešťastie pri Komárne: Prvé FOTO, po zrážke s kamiónom hlásia 12 zranených

Nehoda v obci Zemianska Olča
Nehoda v obci Zemianska Olča
Zdroj: Foto: HAZZ
08.11.2016 11:54

ZEMIANSKA OLČA - Vážna dopravná nehoda sa stala dnes ráno v obci Zemianska Oľča pri cintoríne na železničnom priecestí. Kamión sa zrazil s vlakom RegioJet. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. Vodič kamióna skončil s vážnymi zraneniami v nemocnici.


Komárňanská polícia dokumentuje nehou, ktorá sa stala dnes o 8:13 hodine. "Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla s vlakom Regio Jet. Vlak sa po zrážke vykoľajil," informovala hovorkyňa nitrianskych policajtov Renáta Čuháková. "Na miesto bola zamestnancami RegioJetu okamžite privolaná rýchla záchranná služba a do jej príchodu poskytovala zranenej osobe prvú pomoc stevardka vlaku," uviedol hovorca RegioJet Aleš Ondrůj.  

PRÁVE TERAZ Vlakové nešťastie
Zdroj: Foto: HAZZ

PRÁVE TERAZ Vlakové nešťastie
Zdroj: Foto: HAZZ

Vlak smeroval z Komárna do Bratislavy. Záchranári na mieste stále zasahujú. "Sedem ľudí sme s ľahkými zraneniami peviezli do okolitých nemocníc. Muža s polytraumou pri vedomí sme previezli do komárňanskej nemocice," uviedol hovorca záchranárov Boris Chmel. Ide o 41-ročného vodiča kamiónu z Maďarska, ktorý prevážal obilie. Ako doplnila policajná hovorkyňa, s kamiónom vychádzal z obce Zemianska Oľča. 

PRÁVE TERAZ Vlakové nešťastie
Zdroj: Foto: HAZZ

Vo vlaku sa celkovo nachádzalo 20 osôb. "Pri nehode zasahujú hasiči z Kolárova, Veľkého Medera a Komárna, na miesto smeruje smeruje aj evakuačný autobus HaZZ z Nitry," ozrejmila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.  

PRÁVE TERAZ Vlakové nešťastie
Zdroj: Foto: HAZZ

Podľa hovorcu RegioJetu počas posledného pol roka ide už o tretiu nehodu vlaku s kamiónom na železničnom priecestí na tejto trati. Vina bola zatiaľ na strane vodičov kamiónov, ktorí opakovane nedodržiavali príslušné predpisy. "V nadväznosti na nedodržavanie predpisov zo strany vodičov a časté opakovanie týchto nehôd vedúcich k zraneniam a tiež značným škodám chce RegioJet v súčinnosti so ŽSR podporiť začatie diskusie na tému zvýšenia úrovne zabezpečenia železničných priecestí a ďalších preventívnych krokov na tejto jednej z nefrekventovanejších jednokoľajných tratí na Slovensku," uzavrel Ondrůj 


Galéria

Nehoda v obci Zemianska

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: HaZZ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články