V rakúskych Alpách zahynul slovenský horolezec (†40): Hrozivý pád zo 400-metrovej výšky! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

V rakúskych Alpách zahynul slovenský horolezec (†40): Hrozivý pád zo 400-metrovej výšky!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Profimedia
29.10.2016 18:40

INNSBRUCK - Asi štyridsaťročný Slovák dnes zahynul v rakúskych Alpách. Zrútil sa z výšky asi 400 metrov, informovala agentúra APA.


Slovák zahynul pri pokuse o zlezenie vrcholu Vorderes Spitzbrett, ktorý je rovnako ako neďaleká najvyššia hora Rakúska Grossglockner súčasťou Vysokých Taur. Záchranári, ktoré na miesto nešťastia privolal kamarát, ktorý horolezca sprevádzal, už Slovákovi nedokázali nijako pomôcť, uviedla rakúska polícia.

Podľa ORF prišla pomoc, ktorú privolal preživší muž, už neskoro. Pri zostupe si druhý horolezec všimol, že jeho kolega zrazu zmizol. Záchrannú službu však nemohol okamžite privolať, pretože v oblasti nebol dostupný telefonický signál a musel pokračovať ďalej. Pomoc privolal až pred pol druhou poobede.

Telo mŕtveho horolezca našli bez známok života. Čo sa však na mieste presne udialo, to je zatiaľ veľkou neznámou, pretože žiadni ďalší svedkovia nehody neboli. Na hrebeni hory sa aktuálne nachádza až pol metra snehu. Podľa horskej služby boli však obaja muži veľmi dobre vybavení na zimné podmienky.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: Profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články