Slová chvály o táboroch pre Židov ho môžu výjsť draho: Polícia si podala Kotlebovho konkurenta | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Slová chvály o táboroch pre Židov ho môžu výjsť draho: Polícia si podala Kotlebovho konkurenta

Švec na rečníckom pódiu.
Švec na rečníckom pódiu.
23.09.2016 00:01

BRATISLAVA - Slová o pracovných táboroch na Slovensku počas druhej svetovej vojny ho môžu poriadne mrzieť. Kotlebov oponent a šéf nacionalistického hnutia prestrelil, keď napísal, že v pracovných táboroch bolo o Židov dobre postarané a šokoval, keď by podobné tábory zaviedol aj dnes. Polícia aj prokuratúra už jeho výroky riešia!


Včera sme informovali o statuse šéfa Slovenského hnutia obrody Róberta Šveca. Na základe fotiek zo Slovenského národného archívu usúdil, že podmienky pre Židov v slovenských pracovných táborov počas druhej svetovej vojny neboli vôbec zlé a uväznení v nich mali dobré podmienky. "Slovenský národný archív zverejnil fotografie zo slovenských pracovných táborov pre Židov z čias prvej Slovenskej republiky. Aj tieto fotografie sú dôkazom toho, že o Židov bolo v táboroch dobre postarané," napísal aktivista, ktorý oslavuje bývalého prezidenta Jozefa Tisa.

Slová chvály o táboroch
Zdroj: Facebook/Robert Švec

Topky zistili, že Generálna prokuratúra (GP) a polícia sa už výrokmi Šveca zaoberajú. Potvrdila nám to hovorkyňa Andrea Predajňová. „Generálna prokuratúra SR posúdi trestno-právny charakter medializovaných informácií,“ zareagovala pre Topky hovorkyňa.

Preverovať výroky lídra nacionalistického hnutia bude aj nitrianska polícia. "Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre sa na základe vlastných zistení zaoberá preverovaním podozrenia, či v tejto súvislosti nedošlo k spáchaniu trestného činu," informovala nás Renáta Čuháková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Čo je Slovenské hnutie obrody

Podľa ľudskoprávnych organizií bojujúcich proti rasizmu a fašizmu je SHO fašistická organizácia, ktorá velebí Slovenský štát a Tisa. Má rasistické názory voči rómom a propaguje nenávisť voči homosexuálom. V minulosti sme upozornili na člena SHO, ktorý sa vyznačuje radikálnymi názormi na homosexuálov či Židov.   


Galéria

Švec na rečníckom pódiu. Švec pri Tisovej soche.

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: SITA, Facebook/Róbert Švec

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články