Hrdí Slováci sa pýšili krásou našej domoviny a potom prišla rana: Prekliate USA na FOTO | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Hrdí Slováci sa pýšili krásou našej domoviny a potom prišla rana: Prekliate USA na FOTO

Tatry to veru nebudú.
Tatry to veru nebudú.
Zdroj: FB/Prečo ľuďom hrabe?
25.04.2016 15:30

BRATISLAVA - Včerajší príspevok vo facebookovom profile Slovenského hnutia obrody, ktoré si podľa vlastného popisu kladie za cieľ "prispieť svojou prácou k obrane štátnosti, zvrchovanosti a suverenity Slovenskej republiky", poukazoval na krásy našich hôr a prírody, no skončil poriadnym fiaskom. Zverejnená fotografia mala totiž od slovenských končín naozaj na míle ďaleko a stránka sa stala terčom posmeškov.


Letušky sa zdôverili so svojimi zážitkami z práce: Čo všetko si dovolia ľudia v lietadle!

Slovenské hnutie obrody nie je na Facebooku neznáme, má vyše 40-tisíc fanúšikov, ktorí pravdepodobne súhlasia s myšlienkou zakladateľov o "prehlbovaní vlastenectva a národného cítenia". To sa malo prejaviť aj pri zverejnení idylickej snímky krajiny so zasneženou horou v pozadí. Treba uznať, že scenéria je naozaj nádherná, len geograficky fotografia akosi nekorešponduje s popisom "Krásne a naše - slovenské". Nech by ste totiž akokoľvek hľadali tento končiar na mape, u nás by ste ho nenašli.

Hrdí Slováci sa pýšili
Zdroj: FB/Slovenské hnutie obrody

Rozhľadenejší internetoví užívatelia okamžite začali v komentároch upozorňovať, že si stránka vyrobila poriadny trapas. "To je Mt. Hood, najvyššia hora štátu Oregon v USA. Krásne ale nie naše - nestačí len niečo nájsť na gúgli a hodiť to sem, že slovenské," napísal Lukáš s ironickou poznámkou, že hrdí Slováci ani nevedia, čo je u nás a čo nie. Administrátori sa po nepríjemných komentároch pod záberom spamätali a príspevok po niekoľkých hodinách stiahli. Nebolo to však dostatočne rýchlo na to, aby sa z neho už nestal na internete hit.

__________________________________________________________

O Slovenskom hnutí obrody topky písali aj vo februári minulého roka. Jeho spoluzakladateľom je Pavol Privalinec, ktorý býva označovaný za neonacistu. Sám sa chváli láskou k dr. Tisovi a nešetrí xenofóbnymi a rasistickými komentármi. Podľa ľudskoprávnych organizácií bojujúcich proti rasizmu a fašizmu SHO velebí Slovenský štát a jeho prezidenta Jozefa Tisa. Má rasistické názory voči Rómom a propaguje nenávisť voči homosexuálom. SHO sa prezentuje vykresľovaním Západu a USA ako nepriateľov Slovenska.


Galéria

Tatry to veru nebudú.

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: FB/Slovenské Hnutie Obrody

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články