Najnovší volebný prieskum prináša šokujúce výsledky: Smer na historickom dne, SNS valcuje! | Topky.sk

Streda, 22. máj 2019. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Najnovší volebný prieskum prináša šokujúce výsledky: Smer na historickom dne, SNS valcuje!

Fico by voľby vyhral, Danko postúpil na druhé miesto.
Fico by voľby vyhral, Danko postúpil na druhé miesto.
Zdroj: SITA, TASR
22.06.2016 15:44

BRATISLAVA – Ak by sa parlamentné voľby konali teraz, ich víťazom by sa stala strana Smer-SD, ktorú by volilo 26,4 percenta občanov. To je však najhorší výsledok za posledných 10 rokov. Do parlamentu by sa dostalo ešte ďalších šesť strán, súčasná koaličná strana Sieť by však medzi nimi nebola.


Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra FOCUS v dňoch 14. až 20. júna. Výberovú vzorku tvorilo 1 003 respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila Slovenská národná strana (SNS), ktorá by získala 14,5 percenta hlasov, nasleduje SaS s podporou 14,1 percenta hlasov opýtaných. Hnutie OĽaNO-NOVA by volilo 9,9 percenta respondentov, Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko 8,4 percenta opýtaných. Hnutiu Sme rodina - Boris Kollár by odovzdalo hlas 6,9 percenta voličov a do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd s 5,9 percenta hlasov. 

Preferencie strán po prieskume
Zdroj: Focus

Smer-SD by získal 46 parlamentných kresiel, SNS 25, SaS 25, OĽaNO-NOVA 17, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 15, Sme rodina - Boris Kollár 12 a Most-Híd 10 kresiel. Pred bránami parlamentu by skončili KDH (4,8 %), SMK-MKP (3,5 %), Sieť (1,4 %) a KSS (1,3 %). Ostatné strany by nevolilo ani jedno percento respondentov. Na voľbách by sa nezúčastnilo 21,4 percenta opýtaných, ďalších 8,9 percenta respondentov nevedelo, koho by volili. 


Galéria

Fico by voľby vyhral, Preferencie strán po prieskume

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články