°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

To je hanba! Celý svet sa nám smeje: Referendum označili za fiasko

Referendum 2015
Referendum 2015
Zdroj: SITA
08.02.2015 19:15

BRATISLAVA - Referendum o ochrane rodiny organizované na Slovensku si všímali aj zahraničné médiá. Rakúska vysielacia stanica ORF hovorí o kontroverznom referende za obmedzenie práv homosexuálov, ktoré "jasne zlyhalo". Nemecká stanica Deutsche Welle uvádza, že chabá účasť na ľudovom hlasovaní o sobášoch ľudí rovnakého pohlavia "nechala konzervatívcov sklamanými", hoci vo svojom boji nechcú poľaviť.


Portál britskej BBC rovnako píše o referende o zákaze homosexuálnych manželstiev a poukazuje na neúspech pre nízku účasť. The Guardian uvádza, že zákaz manželstiev homosexuálov sa na Slovensku "nepodarilo zakonzervovať". České lidovky.cz upozorňujú na to, že iniciatívu zmaril bojkot a pripomínajú tiež, že Slovensko na rozdiel od iných krajín, ako napríklad Českej republiky, doteraz nezaviedlo ani registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia. Americký portál Global Post zhrnul, že celé hlasovanie bolo pre väčšinu obyvateľov Slovenska nezaujímavé. 

Referendum zaujalo aj ďalšie zahraničné médiá, ako napríklad americkú CNN, Wall Street Journal, čínsku Sin-chuu či panarabskú al-Džazíru. Všetky sa v zásade zhodujú, že išlo o fiasko. 

Referendum o ochrane rodiny je neplatné, keďže účasť na ňom bola 21,41 percenta a nepresiahla tak 50-percentnú hranicu. Na tlačovej besede to oznámila Ústredná komisia pre referendum SR. Hlasovať v sobotnom referende mohlo 4 411 529 ľudí, odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 944 209.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články