Čarnogurský odmietol pozvanie na oslavu: Bez ženy vraj nikam nepôjde! | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Čarnogurský odmietol pozvanie na oslavu: Bez ženy vraj nikam nepôjde!

Ján Čarnogurský
Ján Čarnogurský
Zdroj: SITA
14.11.2014 10:23

BRATISLAVA – Bývalý disident Ján Čarnogurský nepríde na slávnostné zhromaždenie pri príležitosti 25. výročia 17. novembra, ktoré organizuje Kancelária prezidenta Slovenskej Republiky v nedeľu. Dôvodom je fakt, že nepozvali aj jeho manželku. Zhromaždenie sa bude konať v historickej budove SND na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, ktoré má kapacitu niekoľko sto ľudí.


Kolegyňa z Čarnogurského advokátskej kancelárie na jeho pokyn zavolala do prezidentskej kancelárie s tým, že buď pošlú pozvanie aj pre jeho manželku alebo na zhromaždenie nepríde. „Moja manželka znášala so mnou útrapy disidentského života. Domové prehliadky, sledovanie na uliciach, keď som bol úplne bez zamestnania, bola hlavnou živiteľkou rodiny, keď ma zobrali do väzenia, nevedela, dokedy bude sama s deťmi. Pracovníčka prezidentskej kancelárie povedala do telefónu, že kapacita divadla je naplnená a nemôžu poslať pozvanie aj pre moju manželku,“ napísal Čarnogurský na sociálnej sieti. 

Podľa hovorcu hlavy štátu Romana Krpelana pozvali toľko ľudí, koľko mohli. „Divadlo má kapacitu 500 osôb, pozvali sme toľkých, koľko sa dalo,“ povedal dnes. Pre Čarnogurského manželku ponúka miesto poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha. „Nerozumiem, ako sa môže nenájsť miesto na oslavách novembra '89 pre manželku Jána Čarnogurského. Mimochodom, ja som svoju účasť vo štvrtok odmietol, takže určite by sa jedno miesto navyše našlo, keby sa chcelo,“ povedal Blaha. 

Čarnogurský však bol na recepcii, ktorú organizoval pri príležitosti výročia nežnej revolúcie predseda NR SR Pavol Paška. Recepcia sa konala na Bratislavskom hrade vo štvrtok. Pozvanie znelo taktiež iba na Čarnogurského meno. „Kolegyňa z mojej kancelárie opäť zatelefonovala do kancelárie predsedu parlamentu a oznámila to isté, čo prezidentskej kancelárii: buď dostanem pozvanie aj pre manželku alebo na recepciu neprídem. Z parlamentnej kancelárie sa ospravedlnili a poslali obratom pozvánku aj pre moju manželku,“ napísal Čarnogurský.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články