Čarnogurský končí: Boj o prezidentské kreslo je jeho politickou bodkou | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Čarnogurský končí: Boj o prezidentské kreslo je jeho politickou bodkou

Ján Čarnogurský počas volebnej noci
Ján Čarnogurský počas volebnej noci
Zdroj: TASR
16.03.2014 08:08

BRATISLAVA - Neúspešný prezidentský kandidát Ján Čarnogurský sa už do budúcnosti neplánuje uchádzať o žiadnu volenú funkciu. "Táto volebná noc je mojou poslednou volebnou nocou," povedal na záver prvého kola prezidentských volieb. Volebnú noc trávil v pomerne úzkom kruhu ľudí v malej kaviarni v centre Bratislavy.


Čarnogurský skonštatoval, že dosiahol slabšie výsledky, ako pôvodne očakával. V hre o kreslo prezidenta totiž získal menej ako jedno percento hlasov a ocitol sa tak na chvoste rebríčka kandidátov. "Žiadnym spôsobom ale neľutujem, že som do tohto volebného boja išiel," povedal s tým, že sa mu aspoň podarilo odprezentovať svoje predstavy o smerovaní Slovenska. 

Povedzte to na rovinu! #prezident2014

Čarnogurský nevyjadril podporu ani jednému z kandidátov, ktorí postúpili do druhého kola prezidentských volieb. "Ponechávam to na rozhodnutí voličov. Som presvedčený, že voliči sú dostatočne rozhľadení na to, aby vedeli sami zaujať zodpovedný postoj," povedal. "Budem veriť a dúfať, že nech akokoľvek dopadnú voľby, že sa jednota Slovenska bude upevňovať a že rešpekt Slovenska smerom navonok bude stúpať," uzavrel Čarnogurský.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články