Situácia na našich cestách: Pri Bratislave mokro, na východe hrozí poľadovica | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Situácia na našich cestách: Pri Bratislave mokro, na východe hrozí poľadovica

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
19.02.2013 08:21

BRATISLAVA - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý, miestami vlhký až mokrý hlavne v okolí Bratislavy a vo východnej časti územia, informuje Slovenská správa ciest.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, miestami mokrý. Na cestách v horských oblastiach stredného a východného Slovenska sa vyskytuje kašovitý až utlačený, miestami zľadovatený sneh do 5 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký, miestami mokrý, okrem horských priechodov Hriňová, Vernár, Besník, Dobšiná, Huty a Herlianske Sedlo, kde je povrch vozoviek pokrytý miestami vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu do 5 cm. Na priechodoch Cukmantel a Veľké Pole sa miestami vyskytuje zľadovatený sneh do 2 cm, na horskom priechode Zbojská 5 až 10 cm.

V oblasti Jelšavy a Košíc pre mrholenie je zvýšené riziko poľadovice na vozovke. Na ceste I/2 na nadjazde nad diaľnicou D2 pri Zohore a pri čerpacej stanici Jurki je osadené dopravné značenie "Iné nebezpečenstvo" pre nebezpečné výtlky. Pre vozidlá nad 10 m je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov a Herlianske Sedlo.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články