Jazdite opatrne, cesty ohrozuje poľadovica aj hmla | Topky.sk

Utorok, 23. júl 2019. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

Jazdite opatrne, cesty ohrozuje poľadovica aj hmla

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
26.02.2013 08:15

BRATISLAVA - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, miestami mokrý, informuje Slovenská správa ciest.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Na cestách nižších tried vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného, miestami zľadovateného snehu do 3 cm, výnimočne do 4 až 5 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem priechodov Huty, Hriňová, Zbojská, Chorepa, Besník, Grajnár, Súľová a Herlianske Sedlo, ktoré majú povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého, miestami utlačeného snehu do 3 cm.

Pozor na hmlu so zníženou dohľadnosťou do 50 m v oblasti Novej Bystrice, Banskej Bystrice, Dobrej Nivy, Hronskej Breznice, Lenartova a do 100 m v oblasti Belej, Dolného Kubína, Trstenej, Žiaru nad Hronom, Zvolena, Brezna, Štrby, Popradu, Kežmarku, Sedla Besník, Starej Ľubovne, Spišskej Novej Vsi, Hincoviec, Pustého Poľa, Bardejova, Haligoviec a Malého Lipníka.

Na rýchlostnej ceste R2 Ožďany - Babin most a na cestách III. triedy v obvode Rimavská Sobota sa tvorí poľadovica. Cesta III/51015 Hronovce - Malé Ludince je uzavretá z dôvodu vybreženia rieky Hron. Na horskom priechode Čertovica padajú menšie lavíny na vozovku.

Na ceste I/2 na nadjazde nad diaľnicou D2 pri Zohore a pri čerpacej stanici Jurki je osadené dopravné značenie "Iné nebezpečenstvo" z dôvodu nebezpečných výtlkov. Pre vozidlá nad 10 m je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov, Herlianske Sedlo a Fačkov.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články