Fico sa nemusí hrať na detektíva, tvrdí Radičová | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Fico sa nemusí hrať na detektíva, tvrdí Radičová

Iveta Radičová a Robert Fico
Iveta Radičová a Robert Fico
12.04.2012 19:10

BRATISLAVA – Robert Fico sa nemusí hrať na detektíva, uviedla bývala premiérka Iveta Radičová na margo ohláseného preverovania vecných a finančných stránok zmlúv uzatvorených ministerstvami v čase od vyhlásenia predčasných parlamentných volieb. „Zmluvy sú už zverejňované v centrálnom registri zmlúv. A navyše vláda znížila rezortom rozpočet,“ vyhlásila Radičová.


Premiér Robert Fico v stredu po rokovaní nového kabinetu vyhlásil, že vláda Ivety Radičovej za posledné tri mesiaca svojho vládnutia minula 500 miliónov eur. "Míňali peniaze ako na bežiacom páse," uviedol Fico. Aj významné plytvanie verejnými financiami vládou Radičovej je podľa predsedu vlády jedným z dôvodov, pre ktorý má dnes Slovensko katastrofálny vývoj deficitu. " Taký danajský dar, aký sme dostali v podobe deficitu, by som žiadnej vláde nechcel zaželať," poznamenal s tým, že ešte žiadna vláda neprevzala verejné financie v tak dezolátnom

Ministri dostali za úlohu do 31. mája prehodnotiť všetky zmluvy a verejné súťaže, ktoré boli urobené po vyhlásení predčasných volieb v októbri 2011 a osobitne všetkých zmlúv, ktoré boli podpísané po konaní predčasných volieb v marci 2012. Vláda má podľa Fica informácie, že k významnému plytvaniu dochádzalo vo viacerých rezortoch, najmä však na ministerstve zahraničných vecí a na ministerstve vnútra.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články