Piatok, 23. február 2018. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Teror v Berlíne

Vyšetrovateľ to povedal otvorene: Predvianočnému útoku v Berlíne sa dalo predísť

Útok si vyžiadal 12 mŕtvych

Útok si vyžiadal 12 mŕtvych

12.10.2017 20:45

BERLÍN - Neúspešného žiadateľa o azyl z Tuniska, ktorý vlani spáchal útok na vianočný trh v Berlíne, bolo možné už niekoľko mesiacov predtým vziať do väzby a deportovať. Konštatoval to dnes osobitný vyšetrovateľ, ktorého berlínske vedenie poverilo zistením možných pochybení orgánov v prípade útočníka Anisa Amriho. viac »

Amri bol zrejme jediným páchateľom útoku na vianočných trhoch v Berlíne

Amri bol zrejme jediným

12.04.2017 21:45

BERLÍN - Útočník tuniského pôvodu Anis Amri, ktorý na vlaňajších vianočných trhoch v Berlíne usmrtil 12 ľudí, bol zrejme jediným páchateľom tohto činu. Uviedla to dnes nemecká prokuratúra, ktorá k takémuto zisteniu dospela pri vyšetrovaní prípadu. viac »


De Maiziere odhalil hroznú skutočnosť: Útočník z vianočných trhov v Berlíne mohol byť odhalený skôr

Thomas de Maiziere

28.03.2017 19:40

BERLÍN - Útočník tuniského pôvodu Anis Amri, ktorý na vianočných trhoch v nemeckej metropole Berlín nákladným autom zrazil a usmrtil 12 ľudí, mohol byť odhalený skôr. Uviedol to dnes nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere. viac »


Turecká polícia zadržala troch podozrivých z kontaktov s tuniským atentátnikom z Berlína

Ilustračné foto

20.03.2017 18:42

ISTANBUL - Turecká polícia zadržala troch podozrivých v súvislosti s decembrovým teroristickým útokom na jeden z vianočných trhov v Berlíne. Stalo sa tak ešte minulý týždeň na medzinárodnom letisku v Istanbule, informovali dnes tamojšie médiá. Trojica nemeckých občanov libanonského pôvodu je v podozrení, že bola v kontakte s tuniským atentátnikom z Berlína Anisom Amrim. viac »


Výbušniny použité pri útokoch v Paríži a Bruseli pomáhal vyrobiť Sýrčan

Obete francúzskych útokov si

07.03.2017 11:20

PARÍŽ - Policajným vyšetrovaním sa zistilo, že výbušniny použité pri teroristických útokoch v Paríži a Bruseli pomáhal vyrobiť občan Sýrie - zrejme rodák z Aleppa, ktorý pricestoval do Európy pod falošným menom Ahmad Alkhald. Informoval o tom dnes na svojej webovej stránke denník La Libre Belgique. viac »


Šokujúce zistenie o útočníkovi z Berlína: Bol to narkoman!

Šokujúce zistenie o útočníkovi

04.03.2017 14:25

BERLÍN - Tunisan Anis Amri, ktorý zaútočil na vianočných trhoch v Berlíne, pravidelne užíval kokaín a marihuanu. Ukázali to výsledky jeho pitvy, o ktorých dnes informovala talianska tlačová agentúra ANSA. viac »


Poľský dopravca chce naspäť kamión z útoku v Berlíne: Znova s ním plánuje jazdiť

Poľský dopravca chce naspäť

25.02.2017 17:11

VARŠAVA - Poľský autodopravca Ariel Žurawski, ktorému patrí kamión použitý pri teroristickom útoku v Berlíne z 19. decembra, požaduje od nemeckých orgánov vrátenie tohto vozidla. Pokračujúce zadržiavanie kamióna v Nemecku ako dôkazového materiálu mu podľa vlastných slov spôsobuje straty, pre ktoré jeho veritelia nemajú pochopenie, a hrozí mu tak bankrot. viac »


Hľadanie Amriho komplicov pokračuje: Vyšetruje sa už aj vo Švajčiarsku

Skaza po útoku na

07.01.2017 20:35

BERLÍN - Úrad švajčiarskeho generálneho prokurátora (OAG) vedie od stredy vyšetrovanie prípadu, ktorý súvisí s útokom na vianočných trhoch v Berlíne. Podľa dnešného vyhlásenia OAG sa vyšetrovanie vedie voči neznámym osobám na základe informácie získanej zo zahraničia. viac »


Strojca berlínskych útokov prebýval aj vo Švajčiarsku: Kúpil si tam vražednú zbraň?!

Na snímke telo Tunisana

07.01.2017 07:10

BERN - Útočník z vianočných trhov v Berlíne Anis Amri strávil v minulosti dlhší čas vo Švajčiarsku a možno tam bol dokonca viackrát, oznámila dnes nemecká televízia ZDF. viac »


Nové informácie o útočníkovi z Berlína: Používal až štrnásť rôznych identít

Nové informácie o útočníkovi

05.01.2017 17:28

DÜSSELDORF - Útočník z Berlína, 24-ročný Tunisan Anis Amri, používal podľa informácií nemeckých úradov celkovo 14 rôznych identít. viac »


Spolková prokuratúra v Nemecku: Amri je bez pochýb útočníkom z Berlína

Spolková prokuratúra v Nemecku:

04.01.2017 21:10

KARLSRUHE - Nemecká Spolková prokuratúra považuje 24-ročného Tunisana Anisa Amriho, ktorého zastrelili na predmestí Milána krátko pred vianočnými sviatkami talianski policajti, za nespochybniteľného páchateľa teroristického útoku kamiónom na jeden z vianočných trhov v Berlíne z 19. decembra. Povedala to dnes v Karlsruhe jej hovorkyňa Frauke Köhlerová. viac »


Najčítanejšie články

Zimné olympijské hry

Pjongčang 2018

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.