Zo života | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Zo života

Väzeň odsúdený na doživotie prekonal klinickú smrť: Bol technicky mŕtvy, chce na slobodu!

pred 13 hodinami

WASHINGTON - Americký súd zamietol žiadosť o prepustenie odsúdeného vraha, ktorý tvrdil, že svoj doživotný trest si už odpykal vzhľadom na to, že vo väzení prekonal klinickú smrť. O kurióznom prípade informoval spravodajský web BBC. viac »

FOTO Tínedžerka (†17) trávila dovolenku na Malorke: Bolelo ju hrdlo, o dva dni bola mŕtva

FOTO Tínedžerka (†17) trávila
Foto

30.10.2019 19:15

INCA - Obrovskou tragédiou sa skončila dovolenka na Malorke pre jednu britskú rodinu. Domov sa totiž vrátili bez sedemnásťročnej Molly Pattersonovej, pre ktorú sa stal osudným zápal príušných žliaz. Jej zúfalí príbuzní sa teraz snažia zistiť, či bola nebohej dievčine v Španielsku poskytnutá adekvátna liečba. viac »


Uznávaný futurológ prehovoril: Takýto bude svet v roku 2040, čítajte hlavne bod päť

Uznávaný futurológ prehovoril: Takýto

30.10.2019 16:06

BRATISLAVA - Spoločnosť Allianz partners v spolupráci s uznávaným britským futurológom Rayom Hammondom vytvorila štúdiu o tom, aký vývoj nás čaká v najbližších dvadsiatich rokoch v oblasti cestovania, mobility, zdravotnej starostlivosti či bežného života. Našu budúcnosť do roku 2040 ovplyvní najmä týchto sedem hlavných trendov: viac »


Muž išiel na poslednú chemoterapiu: Úžasný zážitok na ceste do nemocnice mu zlepšil deň

Muž išiel na poslednú

30.10.2019 16:05

BEULAVILLE - Muž zo Severnej Karolíny minulý týždeň išiel do nemocnice na posledné kolo chemoterapie. Značne mu to spríjemnil fakt, že po ceste tam stihol vyhrať v lotérii. Nielenže je teda na dobrej ceste k uzdraveniu, ale život si teraz môže spríjemniť aj vďaka veľmi slušnej hotovosti. viac »


FOTO Žena (67) porodila zdravé dievčatko: Počala vraj prirodzene, obrovská kritika

FOTO Žena (67) porodila
Foto

30.10.2019 12:02

PEKING - V Číne porodila šesťdesiatsedemročná žena. Spolu s manželom tvrdí, že sú najstarším párom v krajine, ktorý splodil dieťa prirodzeným spôsobom. Ľudia ich ale kritizujú za to, že sú sebeckí a o dieťa sa o pár rokov už nebudú môcť postarať. viac »


VIDEO Hubári počuli v lese čudný štekot: Šokujúci objav, v zemi našli škatuľu a v nej...

VIDEO Hubári počuli v
Video

29.10.2019 15:42

LAIWU - Hubári z východnej Číny začuli podivné zvuky pripomínajúce štekanie. O chvíľu nato našli lepenkovú škatuľu, v ktorej bolo 1,5-kilové novorodeniatko. Okamžite ho previezli do miestnej detskej nemocnice. O tri dni neskôr sa objavil chlapcov dedko. Tvrdil, že dieťa malo vážnu infekciu pľúc a údajne zomrelo deň po narodení. viac »


Blondínku takmer zabila nevinná návšteva reštaurácie: Za všetko mohla ľahostajná čašníčka

Blondínku takmer zabila nevinná
Foto

29.10.2019 15:40

BYRON BAY - Jedlo v reštaurácii takmer usmrtilo mladú ženu z austrálskeho mesta Byron Bay. Nepríjemnému incidentu sa pritom pokojne dalo predísť, keby čašníčka pristupovala ku svojej práci zodpovednejšie. Inak sa nezachovalo ale ani vedenie podniku, ktorý k celej situácii zaujal veľmi svojské stanovisko. viac »


Školák (10) mal len zapálené hrdlo: O týždeň neskôr začali jeho rodiča prežívať nočnú moru

Školák (10) mal len

28.10.2019 15:42

DUMFRIES - Desaťročný chlapec zo Škótska sa pred očami svojej matky zmenil zo spoločenského školáka na "posadnuté" dieťa s nočnými morami. Lekári zistili, že trpí neuropsychiatrickým ochorením, ktoré spôsobilo zápal mozgu. Raz si dokonca držal nôž pri hrdle a šialene sa smial. viac »


Sesternica sa omylom dostala do Facebooku svojej mamy: To, čo v ňom našla, ju zlomilo

Sesternica sa omylom dostala

28.10.2019 15:40

LONDÝN - Neopatrnosť užívateľov sociálnych sietí už veľakrát odhalila neveru a naštrbila nejeden vzťah. Napriek tomu sú mnohí neverníci nepoučiteľní a hoci chcú, aby zostal ich milenecký pomer diskrétny, neváhajú komunikovať s tajnými milencami či milenkami práve cez sociálne médiá. Problém takejto nevery rieši aj istá Britka na stránke Reddit. viac »


VIDEO Šialený útok v cirkuse: Rozbesnený medveď sa vrhol na trénera, ľudia utekali od hrôzy preč

VIDEO Šialený útok v
Video

28.10.2019 09:00

OLONETS - Návštevníci cirkusu v ruskom meste Olonets zažili naozajstnú drámu. Cvičený medveď počas predstavenia napadol svojho trénera, a to len pár metrov od zdesených detí. Šelmu zastavil až elektrický prúd. Tréner skončil s početnými zraneniami, jeho zdravotný stav však známy nie je. viac »


Čo všetko našli ľudia v ojazdených autách, ktoré si kupovali: To by jeden neveril!

Čo všetko našli ľudia

27.10.2019 16:03

LONDÝN - Kúpa ojazdeného auta môže so sebou niesť viacero prekvapení. Okrem zlého technického stavu, ktorý predávajúci úmyselne zatají, môžu kupujúcich prekvapiť aj predmety, ktoré v aute zabudol ich predošlý majiteľ. Portál webyanycar.com preto vyzval verejnosť, aby sa v tomto smere podelila so svojimi skúsenosťami. A nebolo ich málo. viac »


Otec zašiel v pohostinstve na WC: Z toho, čo našiel na prebaľovacom pulte, mu prišlo zle

Otec zašiel v pohostinstve

27.10.2019 16:02

HULL - V pohostinstve Admiral of the Humber v britskom meste Hull narazil miestny obyvateľ na šokujúci nález. Presnejšie, stalo sa tak na bezbariérovej toalete na prebaľovacom pulte pre bábätká. Hovorca spoločnosti Wetherspoon, ktorá podnik prevádzkuje, sa už zákazníkovi ospravedlnil. Zároveň podotkol, že nie je v silách zamestnancov, aby mali všetky ... viac »


VIDEO Totálna zvieracia divočina: Jeden had požiera druhého, potom prišiel ďalší nečakaný útok

VIDEO Totálna zvieracia divočina:
Video

27.10.2019 16:01

GAINESVILLE - Floridská divočina vie byť poriadne divoká. Dôkazom je video, ktoré zdieľala zamestnankyňa miestnej univerzity na Twitteri. Na záberoch vidno hada, koralovca žltkastého, ktorý sa zahryzol do užovky. Na koralovcovi následne pristála osa a plaz sa začal divoko metať. Nie je jasné, ako k tejto divokej scéne došlo. viac »


Žena (35) plávala s delfínmi, no prišla mimoriadne krutá rana: Prišla o ruky aj o prsník!

Žena (35) plávala s

27.10.2019 09:02

MOOREA - Výlet na ostrove Moorea vo Francúzskej Polynézii, kam chodia turisti obdivovať najmä veľryby, sa skončil krvavým incidentom. Na mladú ženu počas toho, ako plávala s delfínmi, totiž zaútočil žralok. Ich výskyt je pritom v tejto oblasti veľmi neobvyklý. Celá tragédia je už predmetom vyšetrovania. viac »


VIDEO Mladík chcel priateľku originálne požiadať o ruku: Hrôzostrašný zvrat, už nestihla odpovedať

VIDEO Mladík chcel priateľku
Video

25.10.2019 18:09

PEMBA - Kenesha Antioneová zverejnila na Facebooku video zo zásnub, ktoré dopadli tragicky. V letovisku v Zanzibare si s priateľom Stevenom rezervovali izbu pod morom. Mladík priplával k oknu s otázkou, či si ho priateľka vezme. Z hlbín vody sa však už nikdy nevrátil. viac »


FOTO Úžasná premena babičky: Po 70-tke si kúpila iPhone, pozrite, čo to s ňou spravilo

FOTO Úžasná premena babičky:
Foto

25.10.2019 18:07

ONTARIO - Sedemdesiattriročná Joan MacDonaldová z kanadského Ontaria celý život bojovala so svojou hmotnosťou. Kvôli obezite trpela viacerými zdravotnými problémami. Oči jej otvorila až dcéra, a to vďaka mobilnému telefónu. Joan v súčasnosti cvičí štyrikrát týždenne a kompletne prepracovala svoje stravovacie návyky. Je z nej úplne nový človek. viac »


Dôchodca zašiel do obchodu, dal na radu predavača: Teraz je bohatší o pol milióna

Dôchodca zašiel do obchodu,

25.10.2019 18:06

GRAND BLANC - Tento muž z amerického štátu Michigan sa evidentne narodil pod šťastnou hviezdou. Vďaka lotérii Fantasy 5 vyhral približne pol milióna dolárov. Lotériový lístok si pritom neplánoval kúpiť, keby ho na to neprehovoril predavač. Sedemdesiatročný výherca by si teraz rád kúpil nové auto a golfový set. viac »


FOTO Študenti zniesli nové internáty pod čiernu zem: Mnohí odtiaľ utiekli už po pár týždňoch

FOTO Študenti zniesli nové
Foto

24.10.2019 20:04

BRISTOL - Študenti Univerzity West of England v anglickom Bristole vo veľkom skritizovali nové ubytovanie, ktoré bolo postavené na miestnom parkovisku. Ide o akési minibunky s rozlohou doslova len pár metrov štvorcových, ktoré podľa nich neposkytujú dostatočné životné podmienky. viac »


FOTO Matku v múzeu prehliadla termokamera: Odhalila o nej hrôzu, o ktorej vôbec netušila

FOTO Matku v múzeu
Foto

24.10.2019 20:03

EDINBURGH - Mamička spolu s rodinou navštívila atrakciu s optickými ilúziami v škótskom Edinburgu. Nečakala, že sa práve na takomto mieste dozvie o tom, že má rakovinu prsníka. Prezradila to termovízna kamera, ktorá bola súčasťou atrakcie. Keďže ochorenie bolo odhalené vo veľmi skorom štádiu, žena sa z neho vylieči. viac »


FOTO Natalia (26) mala tvár plnú nádorov: Operovali ju, takto teraz vyzerá

FOTO Natalia (26) mala
Foto

23.10.2019 16:27

JAYAPUR - Nataliu Apaserayovú, ktorá sa narodila so zriedkavou formou neurofibromatózy na tvári, šikanovali ako malú ostatné deti pre jej výzor. Hádzali na ňu kamene a posmievali sa jej. Veľkorysé neziskové organizácie jej ale nedávno zaplatili liečbu v Austrálii. Už viac necíti potrebu skrývať svoju tvár. viac »


FOTO, ktoré drásajú srdce: Chlapček sa stravuje na ulici, je to národná hanba!

FOTO, ktoré drásajú srdce:
Foto

23.10.2019 16:26

DUBLIN - V dublinskom útulku pre bezdomovcov sa objavil školopovinný chlapec. Kŕmil sa na sušienkach a po skončení školy ho ľudia videli sedieť na ceste. Pohľad na neho priam drása srdce. Nejde o prvý prípad, kedy sa školák prišiel najesť do útulku. Jeho riaditeľ vyzval ministra pre bývanie, aby rezignoval. viac »


Najčítanejšie články