Utorok, 28. marec 2023. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Taktici predbehli Desmod

TakticiGaléria fotiek (12)
Taktici

Skupina Taktici vydala v minulom roku svoj radový album, z ktorého nemohol zostať bez povšimnutia klip Tajné kvapky na lásku, kde si zahrala aj Marianna Ďurianová, hoci o tom ani netušila.


Skupina Taktici vydala v minulom roku svoj radový album, z ktorého nemohol zostať bez povšimnutia klip Tajné kvapky na lásku, kde si zahrala aj Marianna Ďurianová, hoci o tom ani netušila.

Dokonca na party po udeľovaní slovenských Slávikov sa na party spevák Dan Miženko objavil v tričku s podobizňou ikony slovenského šoubiznisu. Marianna to prijala skvele, v pohode, horšie na tom bol jej vtedajší partner Honzík Novotný. Taktikov síce nepoznal ani omylom, no napriek tomu si dovolil zhodnotiť ich muziku, že kto nevie spievať chytá sa toho, čo je predajné.Videoklip - Tajné kvapky na lásku


Dnes už vieme, kto sa chytal toho, čo na Slovensku fičí, Honzíka odviali minuloročné vetry do iného náručia, ale Taktici sú tu stále. A v skvelej forme. Dokonca sa im podarilo predbehnúť vychytených netopierov z Desmodu. 

V žiadnej ankete ani súťaži, ale koncom mája sa táto milá, veselá skupina objaví na pozvanie CANADA.SK ENTERTEIMENT v kanadskom Toronte – St. Venceslaus Music Hall. Krátko po nich sa v Toronte objavia i nitrianski diabli. V minulom roku tam úspešne vystúpil Meky Žbirka. Najväčšia česko-slovenská komunita, ktorá v Toronte žije sa teší nielen na súčasnú zostavu kapely, ale rozhodne s nadšením očakáva aj niekdajšieho lídra a zakladateľa tejto skupiny – Vlada Koleniča.

Vlado žije v USA, kam emigroval v roku 1979, ale s kapelou je v stálom kontakte a na každom taktikovskom albume sa objavujú aj jeho skladby. Kto prežije s Vladom pár dní, pochopí význam slov „neni problem“. Večne usmiaty vysoký blondiak si s kapelou s radosťou zahrá a zaspieva niekdajšie hity – Dáša, Lángoše, Desať deka tresky a mnohé iné.

Už teraz sa tešíme na zážitky, ktoré nám chalani z Kanady určite prídu porozprávať. No ešte predtým si pesničky Taktikov budú môcť vychutnať návštevníci v Coyote Ugly na koncerte pre priateľov 24. mája 2008. Vstup je voľný. 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články