PARÍŽ - Pár z francúzskeho departementu Dordogne si koncom júna počas čakania na rezerváciu v reštaurácii podal v trafike tiket do lotérie Loto a vyhral desať miliónov eur. Rovnakú sumu získal aj šťastlivec, ktorý bol práve na návšteve Paríža, informoval web La Voix du Nord.
Šťastná udalosť sa odohrala 26. júna v meste Périgueux a sprevádzala ju jedna veľká náhoda. Pár hľadal reštauráciu, kde by sa mohol navečerať, prvý podnik však nezdvíhal telefón, takže si tam nemohli rezervovať stôl.
Keď obaja zaľúbenci dorazili s predstihom do inej reštaurácie, rozhodli sa využiť 20-minútové čakanie na návštevu neďalekej predajne lotériovej spoločnosti Française des Jeux (FDJ), uviedla firma vo vyhlásení.
Pôvodne chceli hrať Euromillions
Chceli si podať niekoľko tiketov na večerné žrebovanie hry Euromillions, ako to občas robievali. V ten deň sa však žiadne žrebovanie nekonalo, a tak si namiesto toho stavili v hre Loto. Začiatkom júla si pár spomenul, že by si mal tiket skontrolovať. Keď zistili, že vyhrali, najskôr si mysleli, že ide o niekoľko desiatok tisíc eur.
Až o niekoľko hodín neskôr, po rozhovore s oddelením podpory a starostlivosti o výhercov spoločnosti FDJ, si uvedomili, že nevyhrali 30-tisíc eur, ale desať miliónov. „Uľavilo sa nám, že sa už nemusíme obávať o našu budúcnosť ani o budúcnosť našich detí a že si môžeme pokojne naplno užívať život a konať dobro vo svojom okolí,“ uviedol pár, ktorý pôvodne plánoval iba zrekonštruovať svoj byt.
Desať miliónov získal aj návštevník Paríža
V žrebovaní z 26. júna uspel aj návštevník Paríža, ktorý takisto vyhral desať miliónov eur. Po plánovanej oslave so svojimi najbližšími si chce splniť sen a cestovať po svete.
Výhernú kombináciu tvorili čísla 5, 14, 29, 38 a 48, pričom dodatkové číslo bolo 8. Spomínaná výhra v Dordogne je v rámci hry Loto druhou najvyššou v tomto departemente. V januári 2013 tam totiž niekto vyhral 11 miliónov eur. V Paríži zase vlani v auguste padla v hre Euromillions rekordná výhra vo výške 251 miliónov eur.