°C

Štvrtok, 25. február 2021. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

FOTO Dievčatko bolo na prechádzke so psom: Stačil jediný pohľad a... ohromujúci objav!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.02.2021 12:12

BENDRICKS BAY - Malé dievčatko učinilo ohromujúci objav na pláži neďaleko mesta Barry vo Walese. Paleontológovia sú z neho mimoriadne nadšení a hovoria, že ide o zďaleka najlepší nález tohto druhu v danej oblasti.


Štvorročná Lily Wilderová sa minulú sobotu prechádzala so svojím otcom a psom po pláži Bendricks Bay v južnom Walese, keď na jednej zo skál zbadala neznámu stopu. Richard Wilder ju odfotil a doma ukázal svojej manželke Sally (41). Tej bolo hneď jasné, že ide o niečo výnimočné, a preto kontaktovala príslušné úrady, aby objav prešetrili. Pracovníci Národného múzea paleontológie zistili, že ide o odtlačok nohy dinosaura starý zhruba dvesto miliónov rokov. 

Bendricks Bay je podobnými nálezmi známa, no ten z uplynulej soboty je i tak jedinečný. "Ide o ten najlepší exemplár objavený na tejto pláži," vyhlásila kurátorka múzea Cindy Howellsová. Odtlačok meria desať centimetrov a zrejme patril dinosaurovi vysokému 75 cm a dlhému 2,5 metra. Nie je ale známe, o aký druh presne šlo. 

VIDEO Robotníci pri prácach na diaľnici neďaleko prírodnej pamiatky narazili na ohromujúci objav

Fosília bola opatrne odobratá zo skaly a odvezená do Národného múzea v Cardiffe. "Jej zakonzerovanie by mohlo pomôcť vedcom dozvedieť sa viac o štruktúre končatín dinosaurov vďaka tomu, že na fosílii krásne vidno jednotlivé vankúšiky a dokonca aj stopy od pazúrov," uviedlo múzeum vo svojom vyhlásení. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
VIDEO: Youtube/Mark 1333

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články