°C

Nedeľa, 24. január 2021. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Bill Gates predpovedá, ako bude vyzerať svet po korone: TOTO klesne až o polovicu

Bill Gates
Bill Gates
Zdroj: TASR/AFP/Nicholas Kamm
03.12.2020 08:42

NEW YORK - Miliardár a filantrop Bill Gates predpokladá, že súčasná situácia, ktorá prinútila čoraz viac ľudí pracovať z domu, sa výrazne nezmení ani po skončení pandémie. Domnieva sa, že viaceré firmy sa už nevrátia k niekdajším pracovným návykom a ak aj áno, tak ich výrazne obmedzia.


Súčasná pandémia priniesla zásadné zmeny v oblasti podnikania spojeného s cestovaním. Zakladateľ spoločnosti Microsoft počas konferencie DealBook pre New York Times predpovedá, že počet služobných ciest klesne na polovicu a zamestnanci budú v kancelárii tráviť o tridsať percent menej času v porovnaní s minulosťou. Ďalej si myslí, že pracovné cesty sa stanú len výnimočnou záležitosťou pre firmy, ktoré plnohodnotne dokážu fungovať aj vtedy, keď ich zamestnanci pracujú z domu. Gates však pripustil, že prístup jednotlivých firiem bude v tomto smere individuálny.

Bill Gates predpovedá, ako
Zdroj: Getty Images

Filantrop, ktorý okrem iného podporuje aj vývoj vakcíny, priznal, že v dôsledku pandémie sa mu značne zjednodušil rozvrh a už toľko necestuje za prácou. Tento rok vraj usporiadal už päť virtuálnych konferencií so zástupcami farmaceutického priemyslu. "Do kancelárií budeme chodiť už iba občas a absolvujeme aj nejaké služobné cesty, ale oveľa menej," podotkol Gates. 

KORONAVÍRUS Bill Gates varoval pred pandémiou, teraz predpovedá, kedy sa skončí

Pandémia dramaticky znížila dopyt po leteckej doprave, najmä po lukratívnych pracovných cestách. Cestovanie za prácou a biznisom predstavovalo pred koronakrízou pre letecké spoločnosti polovicu ich príjmov. 


Galéria

Bill Gates

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články