°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

FOTO z pláže, ktoré pobúrili celú Britániu: Ak poznám niekoho, kto tam bol, vraz si do tváre!

Zdroj: profimedia.sk
02.06.2020 08:19

DURDLE DOOR - Na internet sa dostali fotografie pláže Durdle Door v Anglicku, ktorá bola plná oddychujúcich ľudí. Mnohí Briti na zábery reagovali pohoršene a dotyčných žiadajú, aby dodržiavali sociálnu izoláciu. Nezodpovední dovolenkári sa totiž správajú tak, akoby pandémii už nadobro odzvonilo.


Rozzúrení Briti žiadajú turistov oddychujúcich na pláži Durdle Door v Dorsete, aby povinne absolvovali karanténu. Cez víkend totiž táto oblasť doslova praskala vo švíkoch. Štyri osoby údajne skákali z útesu, pričom sa zranili. Kvôli enormnému počtu výletníkov na pláži nemal kde pristáť záchranný vrtuľník.

FOTO z pláže, ktoré
Zdroj: profimedia.sk

FOTO z pláže, ktoré
Zdroj: profimedia.sk

Miestne úrady deň po uverejnení záberov vyhlásili, že pláž aj okolité cesty budú uzavreté. Verejnosť by sa o preplnenej pláži pravdepodobne nikdy nedozvedela, keby na mieste nemuseli zasahovať záchranári. To u mnohých Britov vyvoláva obavy. 

FOTO z pláže, ktoré
Zdroj: profimedia.sk

Nepríjemná udalosť viedla k väčšej obozretnosti kompetentných činiteľov. Waleská vláda v uplynulé dni zastavovala autá a pýtala sa ich posádky, kam a za akým účelom cestuje. Zastavovali najmä cestujúcich z Anglicka v obave, že si chcú užiť slnečný deň na pláži. 

FOTO z pláže, ktoré
Zdroj: profimedia.sk

Fotografie preplnenej pláže Durdle Door sa stali terčom obrovskej kritiky na sociálnych sieťach. "Ak poznám niekoho, kto bol dnes v Durdle Door, prosím, izolujte sa na štrnásť dní a vrazte si jednu do tváre," odkázal na Twitteri Thom Belk. Jason Manford zas poznamenal, že zdraví a príčetní ľudia by na nijakú pláž nevyrazili. "Stále sme krajina v najväčšou úmrtnosťou na COVID-19 v Európe," skonštatoval. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články