°C

Sobota, 6. jún 2020. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

FOTO Manželia boli venčiť psy na pláži: Zrazu muž pozrel na ten objav a onemel od prekvapenia

Zdroj: Facebook/Jon Gopsill
23.12.2019 09:08

STOLFORD - Na netradičný objav narazil počas prechádzky so svojimi psami amatérsky archeológ Jon Gopsill. Na pláži v anglickom mestečku Stolford totiž ležala kostra, o ktorej jej nálezca tvrdí, že patrí pravekému tvorovi. Odborníci z Národného múzea histórie a z Centra pre dedičstvo v tejto súvislosti zatiaľ neposkytli oficiálne stanovisko.


Jon so svojou manželkou vybehli nedávno na pláž, kde zvyčajne venčia svojich psíkov. Práve tam naďabili na kostrové pozostatky neznámeho tvora. Gopsill je fanúšikom archeológie, preto ho nález nadchol a mimoriadne potešil. "Sú to pravdepodobne fosílne zvyšky prehistorického morského plaza ichtyosaura, ktorý žil pred 65 miliónmi rokov v období jury," vyhlásil.

FOTO Manželia boli venčiť
Zdroj: Facebook/Jon Gopsill

FOTO Manželia boli venčiť
Zdroj: Facebook/Jon Gopsill

Svoj nález odfotografoval a posunul na zhodnotenie odborníkom v grófstve Sumerset. "Vždy mám otvorené oči a už som občas aj niečo našiel, ale toto je výnimočné. Veľmi ma teší, že sa pozerám na niečo, čo má milióny rokov," dodal.

FOTO Manželia boli venčiť
Zdroj: Facebook/Jon Gopsill

Kostra je dlhá viac ako 1,5 metra a nemá hlavovú časť. Nálezca preto chodí po okolí s očami na stopkách a pozerá, či ju nevyplaví na breh more, ktoré je v tomto období mimoriadne búrlivé.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články