FOTO Robotníci rekonštruovali historickú budovu: Zbúrali jednu priečku a... desivý objav za ňou! | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

FOTO Robotníci rekonštruovali historickú budovu: Zbúrali jednu priečku a... desivý objav za ňou!

Zdroj: Twitter/dhy frs
14.11.2019 16:04

VALDOSTA - Stavebných robotníkov zaskočil počas rekonštrukcie historickej budovy v štáte Georgia morbídny nález. Šlo zhruba o tisícku ľudských zubov, ktoré sa povaľovali za jednou zo zbúraných priečok. Nejde však o výsledok žiadneho mučenia či nejakých rituálnych praktík.


Rekonštrukcia historických budov zvykne bývať zdrojom zaujímavých objavov, ktoré v nich zanechal čas. Jeden taký čakal na robotníkov, ktorí pri prestavbe viac ako storočnej budovy v meste Valdosta objavili tisíc ľudských zubov. Skrývali sa za jednou z priečok na druhom poschodí.

Na miesto bol privolaný aj riaditeľ Historickej spoločnosti a múzea v okrese Lowndes Donald Davis. Podľa jeho informácií v budove v rokoch 1900 až 1930 pôsobili dvaja zubári - Clarence Whittington a Lester G. Youmans.

FOTO Robotníci rekonštruovali historickú
Zdroj: Twitter/dhy frs

"Snažíme sa dať dohromady kúsky tejto historickej skladačky. Bola tu lekáreň a nad ňou mal ambulanciu práve doktor Youmans. Nájdené zuby sú pravdepodobne výsledkom jeho práce," uviedla správkyňa štvrte Ellen Hillová. 

Laser odhalil v lese tajuplný objav: Nečakal som, že to bude až taká bomba!

Zaujímavosťou je to, že nejde o prvý nález tohto druhu v štáte Georgia. Skladisko ľudských zubov objavili už dávnejšie aj v historických budovách v Greensboro a Carrolltone. "Išlo asi o bežnú praktiku zubárov v minulosti. Hádzali vytrhnuté zuby do nejakej dutej preliačiny v stene a časom z nich vznikla takáto slušná zbierka. Niektoré exponáty si ponecháme v múzeu ako dôkaz dentálnej histórie nášho mesta," dodal Davis. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články