°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Z VIDEA je celosvetový virál: Surové kurča ožilo a odplazilo sa zo stola!

Zdroj: youtube/Al Sukorejoi
28.07.2019 09:32

LONDÝN - Mnohí poľnohospodári vedia, že pojem "pobehovať ako bezhlavé kurča" má reálny význam. Hydina totiž naozaj dokáže utekať aj po odrezaní hlavy. Dokazovať to má aj nasledujúce video. Na záberoch je kúsok surového kurčaťa, ktoré sa šklbavými pohybmi presunie k okraju taniera a napokon spadne na zem.


Zábery zverejnila na Facebooku Rie Phillipsová pred dvomi týždňami. Nie je známe, odkiaľ presne pochádza. Príspevok znepokojil mnoho ľudí. Kúsok surového kuracieho mäsa sa šklbavými pohybmi dostane až na okraj stola a spadne na zem. 

Z VIDEA je celosvetový
Zdroj: youtube/Al Sukorejoi

Je známe, že hydina pobehuje aj po tom, ako jej poľnohospodári odseknú hlavu. Mnohé z reflexných pohybov vtákov sú ovládané ich mozgovými kmeňmi, nie samotným mozgom. Veľa ľudí ale pochybuje, že telo čerstvo zabitého kurčaťa stále podlieha nervovým signálom. "No do pekla, ak moje jedlo kráča, odkráčam aj ja," znie jeden z komentárov. 

Z VIDEA je celosvetový
Zdroj: youtube/Al Sukorejoi

Spomalené zábery na videu jasne zobrazujú neprirodzené trhanie zabitého kurčaťa. Je preto naozaj nepravdepodobné, že by sa dokázala hýbať jedna časť zabitého a očisteného kurčaťa. Zjavne tak ide o podvrh. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk
VIDEO: Youtube/Al Sukorejoi

Nahlásiť chybu

Tagy