°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

VIDEO Matka príroda sa zbláznila: Prvý letný deň priniesol šokujúcu nádielku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.06.2019 18:01

DENVER - Nečakaný snehový príval prekvapil v prvý letný deň americký štát Colorado. V horskom stredisku Steamboat Springs napadlo od piatku takmer 60 centimetrov snehu, informoval cez víkend spravodajský server CNN. Snehové zrážky sú hlásené aj z niektorých oblastí v štáte Montana.


Že je letný slnovrat? Skoro júl? Zdá sa, že matka príroda sa o také veci nestará, píše na svojich stránkach spravodajská stanica CNN o kurióznom snežení v Colorade, ktoré sa nachádza v centrálnej časti USA. Snežiť začalo minulý piatok západne od Denveru v nadmorských výškach nad 2000 metrov. Najviac bola zasiahnutá lyžiarska oblasť Steamboat. Meteorológovia varovali, že zimné počasie môže pokračovať až do nedele.

Meteorológ Gene Norman uviedol, že aj v tejto oblasti je v lete sneženie nezvyčajné. V stredisku Steamboat Springs naposledy takto neskoro snežilo 17. júna 1928. V priemere býva posledným dňom so snehovými zrážkami v tejto oblasti 6. máj. Naopak na Floride vydali úrady na víkend varovanie pred vysokými teplotami presahujúcimi 35 stupňov Celzia. 


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
VIDEO: Youtube/CBS Denver

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články