Študentka písala školské testy 30 minút po pôrode, mala na to vážny dôvod | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Študentka písala školské testy 30 minút po pôrode, mala na to vážny dôvod

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.06.2019 12:50

ADDIS ABEBA - Jedna študentka v Etiópii písala záverečné testy na strednej škole len pol hodiny po pôrode. Skúšky mala pôvodne stihnúť ešte pred narodením syna, ale škola termín posunula kvôli ramadánu. Aby nemusela čakať s dokončením štúdia ďalší rok, presvedčil jej otec školu, aby jej povolila písať testy v pôrodnici. Informoval o tom spravodajský server BBC.


Dvadsaťjedenročná Almaz Deresová písala v pondelok test z angličtiny, matematiky a z amharčiny, čo je úradný jazyk na severe Etiópie. Ďalšie testy písala v utorok a stredu už v skúškovom centre. "Pretože som sa ponáhľala, aby som sa skúšky mohla zúčastniť, tak môj pôrod nebol vôbec náročný," povedala.

Podľa BBC je v Etiópii bežné, že dievčatá po pôrode zo strednej školy odídu a vrátia sa k štúdiám o rok neskôr. Deresová však čakať nechcela a teraz sa plánuje zapísať do dvojročného kurzu, ktorý by ju mal pripraviť na univerzitu. Hovorí, že je spokojná s tým, ako testy dopadli a že jej syn je v poriadku.

BBC tiež uviedla, že etiópska vláda v súvislosti so záverečnými testami v utorok vypla v celej krajine internet. Vláda zatiaľ rozhodnutie nekomentovala. Médiá sa ale domnievajú, že tak urobila preto, aby zabránila zdieľaniu zadania a odpovedí medzi študentmi, ako to bolo aj v minulých rokoch.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články