FOTO Mačka zamrzla v snehu, veterinárom sa ju zázračne podarilo oživiť | Topky.sk

Streda, 20. február 2019. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

FOTO Mačka zamrzla v snehu, veterinárom sa ju zázračne podarilo oživiť

Zdroj: Facebook/Animal Clinic of Kalispell
13.02.2019 08:33

KALISPELL - Veterinárom na zvieracej klinike v americkom štáte Montana sa podarilo zachrániť silne podchladenú mačku, ktorú, pokrytú hrubou vrstvou mrznúceho snehu, priniesli do ambulancie jej majitelia. Úspech veterinárov zdieľaný na Facebooku svedčí o tom, že mačky majú naozaj deväť životov.


Keď priniesli majitelia do ambulancie Animal Clinic v Kaspelli svoju trojročnú mačku Fluffy, veterinári zostali v šoku. "Mačka žije vonku. Keď sa majitelia vrátili domov z práce, mysleli si, že je iba zahrabaná v snehu, pretože spozorovala nejakú korisť. Až neskôr si uvedomili, že sa nehýbe," objasnil jej stav zverolekár Jevon Clark.

Fluffy vyzerala ako zamrznutá snehová guľa. Vôbec nereagovala a bola podchladená, na klinike ju preto museli zahrievať pomocou uterákov, ohrievača  a intravenóznych tekutín. Asi po hodine sa začala hýbať.

FOTO Mačka zamrzla v
Zdroj: Facebook/Animal Clinic of Kalispell

Až po vysušení si všimli, že je zranená. Preto zostala ležať v snehu a takmer zamrzla. "Asi pred niečím utekala a na niečo spadla. Potom sa nevládala vrátiť na bezpečné miesto," domnieva sa Clark. Majitelia teda našli Fluffy v poslednej chvíli. 

FOTO Mačka zamrzla v
Zdroj: Facebook/Animal Clinic of Kalispell

Veterinári fotografovali priebeh celej akcie a obrázky neskôr zverejnili na Facebooku. Mačku prepustili domov po niekoľkých hodinách.

FOTO Mačka zamrzla v
Zdroj: Facebook/Animal Clinic of Kalispell

O pár dní priniesol majiteľ spokojnú Fluffy na kontrolu a na klinike s potešením skonštatovali, že je v poriadku. Momentálne ju majitelia nechávajú len vnútri, aby sa úplne zotavila. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články