Vzrušujúci zážitok skončil fiaskom: VIDEO Pilot čelil dramatickej situácii, posádka letela 45 minút | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Vzrušujúci zážitok skončil fiaskom: VIDEO Pilot čelil dramatickej situácii, posádka letela 45 minút

Teplovzdušný balón zachvátil požiar.
Teplovzdušný balón zachvátil požiar.
Zdroj: YouTube/Иван Балтиков
28.12.2018 18:05

WANDEN PARK – O obrovskom šťastí v nešťastí môže hovoriť posádka, ktorá sa vydala na let teplovzdušným balónom v austrálskom Wanden Parku. Jeho skúsený pilot napriek dramatickým udalostiam dokázal bravúrne pristáť. Incident sa tak obišiel bez vážnejších zranení.


Posádka, ktorá si chcela 26. december spríjemniť letom v teplovzdušnom balóne, mala obrovské šťastie. Koš balóna naplnený 16 osobami opustil austrálsky Wanden Park o pol šiestej ráno a jeho posádka bola nútená kvôli požiaru pristáť po 45. minútach letu. Šľahajúce plamene, našťastie, nikoho vážne nezranili a 15 pasažierov a pilot boli v poriadku.

„Iba jedna žena bola prevezená do nemocnice s ľahkým zranením, ale krátko po ošetrení ju prepustili,“ vyjadril sa hovorca spoločnosti The National Commercial Ballooning Industry. „Oceňujeme prácu nášho skúseného pilota, ktorý už balónom nalietal viac ako 5 500 hodín. Situáciu zvládol úplne sám a aj za týchto dramatických okolností dokázal pristáť a šťastne dopraviť všetkých členov posádky späť na zem.“

Teplovzdušný balón zachvátil požiar.
Zdroj: YouTube/Иван Балтиков


Čítajte aj: Blondínka (24) zverejnila perfektnú rannú FOTO: Ľudia ju za to nenávidia, kvôli trápnemu detailu


Austrálsky úrad pre bezpečnosť leteckej dopravy už začal vyšetrovanie a hľadá príčinu požiaru. Vyšetruje tak už druhú mimoriadnu udalosť spojenú s teplovzdušnými balónmi. Len pred pár dňami totiž hasiči vyslobodzovali z koruny stromu 10 pasažierov, ktorých balón tam uviazol po náhlej zmene vetra. Aj tento incident mal pre všetkých členov posádky šťastný koniec.


Galéria

Teplovzdušný balón zachvátil požiar. Teplovzdušný balón zachvátil požiar.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
VIDEO: YouTube/Иван Балтиков

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články