Zázračné uzdravenie v Lurdách: Žena dlhé roky trpela bolesťami, zrazu zacítila teplo a... | Topky.sk

Štvrtok, 16. august 2018. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Zázračné uzdravenie v Lurdách: Žena dlhé roky trpela bolesťami, zrazu zacítila teplo a...

Lurdy
Lurdy
Zdroj: TASR/AP
13.02.2018 21:03

LURDY - Biskup zo severofrancúzskeho Beauvais v nedeľu oznámil, že uzdravenie Bernadette Moriauovej v roku 2008 po púti do mesta Lurdy bolo uznané ako zázračné. Žena niekoľko desaťročí trpela bolesťami v oblasti pásu a nemohla normálne chodiť, vo veku 69 rokov však bolesti zmizli bezprostredne po návšteve pútnického miesta v podhorí Pyrenejí.


Posvätné miesto, ktoré ostáva tajomstvom: Dievčina išla do lesa na drevo, keď to začalo...

Prípad sestry Moriauovej je za 160 rokov sedemdesiatym oficiálne uznaným zázrakom mesta Lurdy. Mníška sa tam vydala v júli 2008 a pri návrate vraj zacítila "neobvyklý pocit uvoľnenia a tepla po celom tele". Údajne vnímala, ako jej vnútorný hlas napovedá, aby sa zbavila všetkých svojich zdravotných pomôcok, uviedla lurdská diecéza. Moriauová ihneď potom zanechala všetky terapie, napísala agentúra AFP.

Zázračné uzdravenie v Lurdách:
Zdroj: TASR/AP

Cirkevné úrady niekoľkokrát dospeli k záveru, že uzdravenie rodáčky zo severu Francúzska bolo "nečakané, okamžité, absolútne, trvalé a nevysvetlenej" povahy. V novembri 2016 nakoniec medzinárodný lekársky výbor potvrdil, že išlo o jav, ktorý za súčasných vedeckých poznatkov nemá vysvetlenie.

V Lurdách sa podľa katolíckej náuky 11. februára 1858 chudobnému miestnemu dievčaťu Bernadete Soubirousovej zjavila Panna Mária a mesto sa potom stalo jedným z prvých cieľov katolíkov z celého sveta. Ročne ho navštívia asi štyri milióny ľudí.

Doteraz posledné uznanie zázraku spojeného s Lurdmi prišlo v roku 2013. Išlo o prípad Talianky trpiacej vysokým krvným tlakom a inými problémami, ktorá sa na juh Francúzska vydala v roku 1989.


Galéria

Lurdy

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
FOTO: TASR/AP;
VIDEO: YouTube/Diocèse de Beauvais, Noyon et Senlis

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články