Žena (25) porodila, potom dostala nečakané bolesti: Lekári v šoku z toho, čo našli v jej bruchu | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Žena (25) porodila, potom dostala nečakané bolesti: Lekári v šoku z toho, čo našli v jej bruchu

Chirurg vyťahuje z brucha chuchvalec
Chirurg vyťahuje z brucha chuchvalec
Zdroj: profimedia.sk
28.11.2017 11:56

INDORA - Keď sa mladej mamičke z Indie prihlásili krátko po pôrode nečakané bolesti žalúdka, lekári boli presvedčení, že ide o nejaké popôrodné komplikácie. Okamžite preto pacientku vyšetrili. Z nálezu v jej brušnej dutine boli zhrození.


Dvadsaťpäťročná Suman Prasadová bez problémov priviedla na svet svoje prvé dieťa v nemocnici Maharaja Yashwantrao v indickej Indore. Lekárov preto prekvapilo, keď sa žena začala krátko po pôrode sťažovať na bolesti brucha. "Najskôr sme si mysleli, že pri odstraňovaní placenty došlo k poraneniu maternice," opisuje prípad lekár. "Z výsledkov CT vyšetrenia sme však zostali šokovaní," pokračuje. Žene totiž našli v tráviacom trakte obrovský nechutný zlepenec vlasov. Okamžite ju museli operovať.

Žena (25) porodila, potom
Zdroj: profimedia.sk

Vlasový útvar bol dlhší ako tridsať centimetrov a vážil viac ako kilo. Podľa lekárov musela Prasadová pojedať vlasy už niekoľko rokov, tie sa jej postupne v tráviacom trakte usádzali a vytvorili masívny zlepenec.

Žena (25) porodila, potom
Zdroj: profimedia.sk

Varovanie, FOTO len pre silné povahy: Tento hnus vytiahli tínedžerke z brucha

Nikto vraj nevedel o tom, že žena trpí trichotillomániou, ktorá je známa aj ako Rapunzelov syndróm. Ľudia trpiaci touto poruchou si vytrhávajú a pojedajú vlasy, prípadne ďalšie chlpy na tele, ako obočie a riasy.


Galéria

Chirurg vyťahuje z brucha

Nástroje k článkuZDROJ: gab
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články