Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Karina (3) prežila 11 dní v sibírskej tajge: Našli ju až vďaka jej šteniatku!

Karinu (3) po 11 dňoch v sibírskej tajge zachránilo jej šteniatko.
Karinu (3) po 11 dňoch v sibírskej tajge zachránilo jej šteniatko.
Zdroj: siberian times
16.08.2014 13:29

OLOM - Rusi oslavujú neuveriteľný príbeh ako z rozprávky! Iba trojročná Karina Chikitovová prežila v divočine plnej medveďov a vlkov celých 11 dní. Zachránilo ju vlastné šteniatko, ktoré ju týždeň zohrievalo a potom sa vrátilo domov, aby privolalo pomoc. Prežila na lesných plodoch a vode z potoka. Britské médiá označili malú hrdinku za skutočného Mauglího.


Karina odišla z domu so svojim šteniatkom sledujúc otca do neďalekej dediny, no v tajge sa stratila. Matka si myslela, že ju otec úmyselne zobral so sebou. Rodičia sa stretli až po štyroch dňoch a zistili, že dcérka je stratená. Následne kontaktovali kompetentné orgány a začalo sa obrovské pátranie.

Karinu (3) po 11
Zdroj: siberian times

Karina si zatiaľ vo vysokej tráve spravila provizórne lôžko, no práve kvôli nemu ju z helikoptéry nevideli. Keď ju našli, bola v dobrom fyzickom aj psychickom stave, akurát na nohách mala početné škrabance a štípance od hmyzu. Karina mala na sebe len červené tielko a fialové pančušky, pritom Sakha je jedným z najchladnejších regiónov na Sibíri.

Karinu (3) po 11
Zdroj: siberian times

„Dva dni predtým, ako sme našli Karinu, jej šteňa sa vrátilo domov,“ povedal Afanasij Nikolajev, hovorca záchranných služieb republiky Sakha, a dodal: „Ak by objímala svoje šteňa, mysleli sme si, že má šancu ostať v teple počas nocí a prežiť.“ Po návrate chlpatého hrdinu do domu Karininých rodičov sa preto museli s hľadaním poponáhľať.

Karinu (3) po 11
Zdroj: siberian times

Rodičia už stratili nádej, že Karina žije, keď videli šteňa vracať sa domov. „No bolo to práve šteniatko, ktoré ukázalo záchranárom cestu ku Karine a ráno ju potom našli,“ povedal Nikolajev. Podľa všetkého bola pri vedomí a vyzerala prekvapivo dobre.

Karinu (3) po 11
Zdroj: siberian times

Previezli ju do nemocnice spolu so šťastnou matkou a dali jej najesť a napiť. „Nechce hovoriť o čase strávenom v tajge. Jediné, čo povedala je, že jedla bobule a pila vodu z rieky.“ Podľa psychologičky Jekateriny Andreevovej je tento stav normálny a dievčatko je inak v poriadku.

Karinu (3) po 11
Zdroj: siberian times

 


Galéria

Karinu (3) po 11 Karinu (3) po 11 Karinu (3) po 11 Karinu (3) po 11 Karinu (3) po 11 Karinu (3) po 11

Nástroje k článkuZDROJ: Daily Mail/bap
FOTO: Siberian Times;
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články