°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Záhadný úkaz v Bosne: Jazero tajomne zmizlo a zrazu sa zázračne zjavilo!

Jazero pred tromi mesiacmi a teraz.
Jazero pred tromi mesiacmi a teraz.
Zdroj: youtube, oslobodjenje.ba
08.02.2014 12:05

SARAJEVO - Príroda sa vie nepekne pohrať s nervami ľudí a v poslednej dobe dala do pozoru aj obyvateľov dediny Gornja Sanica na severozápade Bosny. Menšie jazero na okraji tejto obce pred viac ako tromi mesiacmi náhle zmizlo a zanechalo po sebe priepasť, ktorá sa postupne rozširovala. Z ničoho nič sa však teraz veľká diera v zemi opäť naplnila vodou.


"Príroda nás neprestáva prekvapovať, pretože v priebehu iba niekoľkých dní sa jazero zase vytvorilo. Dúfame, že sa tak priepasť prestane šíriť a my budeme môcť opäť pokojne spať," citoval denník Nezavisne novine jedného z dedinčanov Hamdiju Mešanoviča.

Miestni podľa denníka museli z miesta odstrániť niekoľko objektov, ktoré stáli na okraji priepasti a hrozilo, že sa zrútia do hlbín. Kvôli pokračujúcemu prepadávaniu pôdy boli v nebezpečenstve aj neďaleko stojace obytné domy.

Podivný geologický úkaz prišli preskúmať odborníci zo Sarajeva, ktorí podľa Mešanoviča dospeli k záveru, že za všetko môžu tektonické pochody hlboko pod zemou. "Povedali nám len, že sú tu v podzemí veľké poruchy a nedá sa predvídať, čo sa v budúcnosti stane... Teraz dúfame, že sa problém vyriešil sám od seba," poznamenal.

Zmiznutie jazera v novembri minulého roka


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, sz
FOTO: oslobodjenje.ba, YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články