Arabskí teroristi obklopení luxusom: Vo väzení na nich čaká takýto prepych! | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Arabskí teroristi obklopení luxusom: Vo väzení na nich čaká takýto prepych!

Vo väzení nebudú chýbať spoločenské hry
Vo väzení nebudú chýbať spoločenské hry
Zdroj: yourmiddleeast.com
07.05.2013 16:02

RIJÁD - Saudská Arábia patrí vďaka svojim ložiskám ropy k najbohatším krajinám na svete. Žije tu však mnoho zločincov, ktorí páchajú tie najhoršie trestné činy v mene Korána. Ak ich odsúdia, putujú do väzenia. V prípade toho rijádskeho sa však len ťažko dá hovoriť o nejakom žalári, tamojší luxus totiž priam vyráža dych.


Prepych rozhodne nie je to, čo by malo patriť do života arabských teroristov. Miestne úrady ale očividne zmýšľajú presne naopak. V hlavnom meste Rijád vybudovali väznicu, ktorá zariadenie pre trestancov nepripomína teda ani zďaleka, píše portál daily.bhaskar.com.

Arabskí teroristi obklopení luxusom:
Zdroj: yourmiddleeast.com

Väzni, prevažne z radov členov teroristickej siete al-Kájda, si tu budú užívať luxus, za ktorý by ste v hoteli zaplatili hotový "majland". Nechýba tu olympijský bazén, posilňovňa, sauna, biliard či poskytovanie masáží. Okrem toho je tu niekoľko apartmánov vyhradených pre stretnutia odsúdencov s rodinami, kde si nikým nerušení môžu užívať napríklad sex s manželkou.

Arabskí teroristi obklopení luxusom:
Zdroj: yourmiddleeast.com

Hlavným cieľom tohto projektu je prevýchova väzňov. Školitelia ich budú učiť, ako sa správne vykladá Korán a islam, že džihád, čiže svätá vojna, je zlá a nasmerujú ich na správnu cestu. Za dobré správanie budú mať dokonca trestanci možnosť ísť sa na pár dní prevetrať von. Len aby sa potom aj vrátili.


Galéria

Vo väzení nebudú chýbať

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: yourmiddleeast.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články