Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Záhada z Marsu: Curiosity zachytila neznáme objekty!

Záhadné objekty na oblohe Marsu
Záhadné objekty na oblohe Marsu
Zdroj: YouTube
23.08.2012 19:30

WASHINGTON - Len krátko po pristátí sondy Curiosity na Marse začali kamery zaznamenávať čudné veci. Na oblohe sa objavili štyri kruhovité objekty, ktoré sa pomaly pohybovali na horizonte. Video aj fotografie už skúmali rôzni špecialisti a ich názory na to, o čo by mohlo ísť, sa rôznia.


"Ide o nejakú anomáliu. Podľa mňa sú to mŕtve pixely na kamere," uviedol Marc Dantonio, ktorý dlhé roky spolupracuje s americkou vládou na rôznych projektoch.

Záhada z Marsu: Curiosity
Zdroj: YouTube

Pracovníci Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) zdieľajú podobný názor. Tvrdia, že ide o obyčajné škrvny na šošovke kamery. Lovci záhad ale vyhlasujú,  že neznáme objekty sú "mimozemské lode, ktoré monitorujú naše kroky vo vesmíre".

Prísť veci na koreň sa snaží aj Stephen Hannard, ktorý pri skúmaní fotografií použil viacero filtrov. "Chcel som tie predmety viac zvýrazniť, lebo predtým neboli až tak viditeľné. A čo to vlastne je? UFO, prachové častice, alebo možno niečo iné. Vy sa rozhodnite," poznamenal.

Sonda Curiosity na Mars dosadla 6. augusta a jej cieľom je pátrať po stopách života. Na červenej planéte sa zdrží dva pozemské roky a celý projekt by mal NASA stáť 2,5 miliardy dolárov (zhruba dve miliardy eur).

 

 


Galéria

Záhadné objekty na oblohe

Nástroje k článkuZDROJ: np, huffingtonpost.com, Daily MailFoto a
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články