BOSKOVICE - Mestskí policajti v českých Boskoviciach mali počas víkendovej púte plné ruky práce. Medzi rôznymi situáciami, ktoré museli riešiť, vynikol jeden mimoriadne bizarný prípad. Na Hybešovej ulici sa totiž odohrala scéna ako z absurdnej komédie.
Muž, ktorého totožnosť nebola zverejnená, sa vyzliekol, vyšplhal sa na strechu cudzieho zaparkovaného BMW a na ňom pokojne zaspal. Tento bizarný výjav sa odohral za bieleho dňa, priamo na ulici, a rozhodne nebol súčasťou žiadnej púťovej atrakcie. Píše o tom český Týdeník policie.
Keď policajti muža zobudili a podrobili dychovej skúške, namerali mu ohromujúcich viac ako 3 promile. Českí policajti uviedli, že muž stihol predviesť aj ďalšie výstrelky, ktoré však nekonkretizovali.
Mestská polícia situáciu promptne riešila. "Muž bol zaistený, oblečený a odvedený. Či išlo o recesiu, alebo stav nepríčetnosti, to už riešia orgány činné v trestnom konaní. Muž je podozrivý z výtržníctva," priblížila na záver polícia.