Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Prezident Pellegrini a minister Blanár sa vo Washingtone stretli so slovenskými krajanmi

(Zdroj: SITA/AP Photo/Mark Schiefelbein)

WASHINGTON - Prezident SR Peter Pellegrini sa v utorok stretol so slovenskými krajanmi žijúcimi vo Washingtone, kam pricestoval na summit Severoatlantickej aliancie. Sprevádzal ho aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár (Smer-SD), informujeme podľa ich príspevkov na sociálnej sieti Facebook.

"Málokto si uvedomuje, že štátny sviatok Cyrila a Metoda je zároveň Dňom Slovákov žijúcich v zahraničí. Som presvedčený, že sa o našich krajanov musíme postarať a ukázať im, že sa môžu kedykoľvek vrátiť domov," uviedol Pellegrini.

archívne video

Peter Pellegrini zo samitu NATO vo Washingtone (Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini)

Váži si všetkých Slovákov, ktorí sa presťahovali do zahraničia

Podľa svojich slov si veľmi váži všetkých Slovákov, ktorí sa presťahovali do zahraničia natrvalo, ale Slovensko majú stále v srdci a zachovávajú jeho národné a kultúrne tradície. "Preto som prišiel pozdraviť našu krajanskú komunitu v USA. Všetci sú v srdci skutočnými vlastencami, ktorí sa usilujú o čo najlepší obraz Slovenska," dodal. Šéf diplomacie SR sa slovenskej komunite vo Washingtone poďakoval za pozitívnu energiu a stretnutia, počas ktorých "sme aj za oceánom cítili silné vlastenectvo a hrdosť na slovenské korene".

S Pellegrinim si tiež uctili pamiatku jedného z najznámejších Slovákov v zahraničí - generála Milana Rastislava Štefánika, ktorého významný odkaz podľa Blanára nesie busta nachádzajúca sa pred budovou slovenského veľvyslanectva vo Washingtone.

Viac o téme: StretnutieJuraj BlanárPeter Pellegrini
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu