Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Ropný tanker plaviaci sa pri pobreží Jemenu zasiahla raketa: Už pokračuje v plavbe

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP)

SANÁ - Ropný tanker plaviaci sa pod vlajkou Panamy sa stal terčom útoku pri pobreží Jemenu, uviedla britská bezpečnostná firma Ambrey. Informuje agentúra Reuters a AFP.

K útoku došlo približne desať námorných míľ smerom na juhozápad od jemenského prístavného mesta Mokka. Ropný tanker sa podľa Ambrey bol podľa všetkého zasiahnutý raketou. Prístav Mokka ovládajú jemenskí povstalci, pripomína AFP. Po útoku vypukol na plavidle požiar, dodala spoločnosť.

archívne video

Toto povedal terorista Hamasu po útoku na izraelské sily, oblečený ako civilista. (Zdroj: X/Israel Defense Forces)

Húsijskí povstalci z Jemenu začali útočiť na lode plaviace sa po Červenom mori a Indickom oceáne, aby tak prejavili podporu Palestínčanom vo vojne v Pásme Gazy, kde prebieha izraelská ofenzíva ako odveta na bezprecedentný útok extrémistov na územie Izraela. Húsíovia tvrdia, že útokmi na lode, pri ktorých väčšinou používajú drony a rakety, chcú vyvinúť tlak na Izrael. Húsíovia od novembra podnikli proti lodiam viac než 50 útokov, jednu loď obsadili a jednu potopili, uviedla minulý mesiac Námorná správa Spojených štátov (MARAD).

Tanker zasiahnutý raketou pri Jemene pokračuje v plavbe

Posádka ropného tankera, ktorý v sobotu pri pobreží Jemenu zasiahla raketa, je v poriadku a plavidlo pokračuje v ceste do svojho ďalšieho prístavu, uviedla Britská organizácia pre námorný obchod (UKMTO). Informovala o tom agentúra AFP.

K útoku došlo približne desať námorných míľ smerom na juhozápad od jemenského prístavného mesta Mokka, ktorý ovládajú jemenskí povstalci. Ropný tanker plaviaci sa pod panamskou vlajkou bol podľa britskej bezpečnostnej spoločnosti Ambrey podľa všetkého zasiahnutý raketou a následne na ňom vypukol požiar, napriek tomu však došlo len k menším škodám.

Viac o téme: TankerRopaJemen
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu