Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

Pakistanská vláda to potvrdila! V krajine zablokovala prístup na sociálnu sieť X

Twitter má nové logo
Twitter má nové logo (Zdroj: SITA)

ISLAMABAD- Pakistanské ministerstvo vnútra v stredu oficiálne potvrdilo, že vo februári zablokovalo prístup na sociálnu sieť X pre obavy o národnú bezpečnosť. Informuje agentúťra Reuters.

Používatelia v Pakistane hlásili problémy s používaním siete X, predtým známej ako Twitter, od polovice februára, no tamojšia vláda sa k tomu dosiaľ nevyjadrovala. Pakistanské ministerstvo vnútra sa o zablokovaní sociálnej siete zmienilo v stredajšom písomnom podaní na súd. "Je veľmi vhodné spomenúť, že nedodržiavanie smerníc pakistanskej vlády zo strany Twitteru/X a neriešenie obáv týkajúcich sa zneužívania tejto platformy si vyžiadalo zavedenie zákazu," píše sa v liste, do ktorého nahliadla agentúra Reuters.

archívne video

Zemetrasenie s magnitúdou 6,1 postihlo v stredu skoro ráno časti husto obývaných oblastí Afganistanu a Pakistanu (Zdroj: Twitter/)

Islamabad tvrdí, že so svojimi obavami priamo konfrontoval sociálnu sieť X, ktorá neprejavila ochotu o ich vyriešenie. Spoločnosť X, ktorú vlastní miliardár Elon Musk, sa k záležitosti bezprostredne nevyjadrila.

"Rozhodnutie zakázať Twitter/X v Pakistane bolo prijaté v záujme zachovania národnej bezpečnosti a udržania verejného poriadku," pokračovalo pakistanské ministerstvo vnútra. Dodalo, že tento krok prijalo po zvážení dôverných správ od pakistanských spravodajských a bezpečnostných služieb.

Pakistanský rezort vnútra tvrdí, že "nepriateľské elementy pôsobiace na Twitteri/X majú nekalé úmysly vytvoriť prostredie chaosu a nestability s cieľom destabilizovať krajinu a uvrhnúť ju do určitej formy anarchie".

Viac o téme: VládaPakistanSociálna sieť X
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu