Piatok12. apríl 2024, meniny má Estera, zajtra Aleš

Pod pásovým vozidlom sa na jazere prelomil ľad: Jeden cestujúci sa utopil

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

WASHINGTON - Pod pásovým vozidlom známym ako "bombardér", ktorým zvyčajne prevážajú rybárov, sa na zamrznutom jazere v americkom štáte Minnesota vo štvrtok prelomil ľad a jeden z cestujúcich sa utopil, oznámili v piatok miestne úrady. Informuje agentúra AP. Mŕtve telo sa potápačom podarilo z jazera Lake of the Woods v rovnomennom okrese vyloviť až po siedmich hodinách.

Majiteľ neďalekého rekreačného strediska uviedol, že piatim alebo šiestim cestujúcim sa po prelomení ľadu podarilo s pomocou vodiča z vozidla uniknúť. Dodal, že vozidlo patrilo inému rekreačnému stredisku.

archívne video

Hladina vody Dunaja mierne klesla (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)

Úrady v Minnesote v tejto súvislosti varujú, že ľad je túto zimu v štáte vo všeobecnosti nezvyčajne tenký. Šerif okresu Beltrami Jason Riggs uviedol, že "len na málo miestach v štáte, ak vôbec niekde, má ľad dostatočnú hrúbku", aby udržal rybárske karavany. Dodal, že v uplynulých dňoch sa v Minnesote preboril ľad už pod viacerými vozidlami či karavanmi. Očakáva sa, že teploty na severe Minnesoty teraz klesnú, no potrvá ešte niekoľko dní, kým ľad dostatočne zhrubne, uvádza AP.

Viac o téme: VozidloCestujúciObeťĽadJazeroUtopenie
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu