Pondelok15. apríl 2024, meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica

Požiar na trhovisku v meste Toluca si vyžiadal deväť obetí: Za všetko vraj môže obchodný konflikt

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

MEXIKO - Pravdepodobne podpaľačský útok si v pondelok na rozsiahlom trhovisku v meste Toluca v Mexiku vyžiadal najmenej deväť obetí, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

"Záznamy z bezpečnostných kamier zadržali ozbrojeného podozrivého, ktorý predtým, než z trhoviska ušiel, ho polial podľa predpokladov horľavou tekutinou," uviedla prokuratúra. "Deväť ľudí prišlo o život, osem na mieste a jeden ďalší následne v nemocnici," uvádza sa vo vyhlásení tamojších úradov, podľa ktorých by príčinou úmyselného založenia požiaru mohol byť obchodný konflikt.

Central de Abastos v meste Toluca je druhým najväčším trhoviskom v Mexiku a denne ho podľa miestnych predstaviteľov navštívi približne 26.000 ľudí, cituje AFP. Mesto Toluca sa nachádza blízko metropoly Mexiko a je hlavným mestom štátu, ktorý je najľudnatejším i najnebezpečnejším v súvislosti s kriminalitou. Starosta Tolucy Raymundo Martinez pre noviny Milenio ďalej spresnil, že požiar bol pravdepodobne výsledkom sporov medzi predajcami a vlastníkmi priestorov na trhovisku, uzatvára AFP.

Viac o téme: PožiarTrhoviskoMexikoToluca
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu