Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Námorná hliadka skonfiškovala až 800 kilogramov kokaínu: Našli ich priamo na lodi

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

DAKAR - Senegalská námorná hliadka skonfiškovala 800 kilogramov kokaínu, ktoré objavila na lodi vzdialenej 335 kilometrov od hlavného mesta Dakar. Oznámila to v utorok senegalská armáda. Informuje o tom správa agentúry AFP.


Krajiny ležiace v strednej a západnej časti Afriky sú dlhé roky tranzitnou zónou pre drogy z Latinskej Ameriky. Podľa vyšetrovateľov Organizácie Spojených národov (OSN) sa však v ostatnom čase začal aj v nich rozmáhať trh s narkotikami.

Podrobnosti o plavidle neuviedli

Armáda informovala, že hliadka námorných síl zhabala zmienené drogy ešte v nedeľu. Neuviedla však žiadne podrobnosti o plavidle, v ktorom kontraband zaistila, ako jeho posádke či hodnote skonfiškovaného kokaínu.

Podobných nálezov už bolo viac

AFP pripomína, že senegalskí colníci skonfiškovali už v októbri 300 kilogramov kokaínu v hodnote 36 miliónov dolárov, ktoré objavili v mraziarenskom nákladnom aute pri hraniciach s Mali. Išlo o najväčšie množstvo tejto drogy, aké dosiaľ v Senegale zhabali pri pozemnej operácii. Zo správy Úradu OSN pre drogy a kriminalitu z júna 2022 vyplýva, že v rokoch 2019–2022 bolo v západnej Afrike alebo na ceste do nej zhabaných dohromady prinajmenšom 57 ton kokaínu.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články