Štvrtok, 1. december 2022. Meniny má Edmund, zajtra Bibiána, Viviána.

Bývalý prezident USA Trump zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie: Požaduje od nej obrovskú sumu

Dosluhujúci americký prezident Donald Trump Galéria fotiek (1)
Dosluhujúci americký prezident Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci, File

WASHINGTON - Bývalý prezident USA Donald Trump zažaloval v pondelok americkú spravodajskú televíznu sieť CNN za ohováranie a požaduje od nej odškodné vo výške 475 miliónov dolárov (483,4 milióna eur). Správu sme prevzali z agentúry AFP.


Trump v žalobe podanej na americkom okresnom súde v meste Fort Lauderdale v štáte Florida obvinil CNN, že proti nemu vedie kampaň "urážania na cti a ohovárania", pretože sa "obáva", že bude v roku 2024 opäť kandidovať na post prezidenta. "CNN sa snažila využiť svoj obrovský vplyv – údajne ako 'dôveryhodný' spravodajský zdroj – na očiernenie žalobcu v mysliach svojich divákov a čitateľov s cieľom politicky ho poraziť," uviedli Trumpovi právnici v 29-stranovej sťažnosti.

Trump mal napätý vzťah s viacerými spravodajskými médiami

CNN sa pokúsila pošpiniť meno Trumpa "sériou stále škandalóznejších, falošných a očierňujúcich označení ako 'rasista', 'ruský lokaj', 'povstalec' a v konečnom dôsledku 'Hitler,'" uvádza sa ďalej v sťažnosti. Trump, ktorý požiadal o súdny proces pred porotou, mal počas svojho pôsobenia v úrade prezidenta USA napätý vzťah okrem CNN i ďalšími relevantnými spravodajskými médiami, ako je napríklad denník The New York Times, pripomína AFP. Trump ich označoval za "falošné správy" a opakovane proti nim zúrivo vystupoval na sociálnych sieťach.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články