Piatok, 7. október 2022. Meniny má Eliška, Elisa, zajtra Brigita.

Debatu Trussovej a Sunaka zrušili po tom, čo odpadla moderátorka

Rishi SunakGaléria fotiek (2)
Rishi Sunak
Zdroj: SITA/Danny Lawson/PA via AP

LONDÝN - Televíznu diskusiu dvoch kandidátov na post lídra britskej Konzervatívnej strany – ministerky zahraničných vecí Liz Trussovej a bývalého ministra financií Rishiho Sunaka – museli v utorok prerušiť a následne ju úplne zrušili. Ako pre stanicu BBC povedal dobre informovaný zdroj, stalo sa tak po tom, čo omdlela moderátorka Kate McCanová. Neskôr to potvrdila aj stanica Talk TV, ktorá debatu vysielala.


BBC približuje, že McCanová moderovala diskusiu v televízii Talk TV neplánovane sama, keďže druhý moderátor Harry Cole vypadol pre covid.  Debatu prerušili po tom, ako v štúdiu zaznel hlasný úder a Trussová zhíkla: "Pane Bože!" Talk TV na sociálnej sieti Twitter oznámila, že hoci je McCanová v poriadku, zdravotníci neodporučili, aby pokračovala v moderovaní diskusie.

"Ospravedlňujeme sa našim divákom a poslucháčom," píše sa v tvíte televízie. Prvá diskusia dvojice kandidátov na post nového lídra konzervatívcov sa konala v pondelok večer a vysielala ju stanica BBC. Meno nového predsedu, ktorý sa zároveň stane britským premiérom a nahradí Borisa Johnsona, má byť známe do 5. septembra.

Liz Trussová
Galéria fotiek (2)
Liz Trussová
Zdroj: SITA/Russian Foreign Ministry Press Service via AP

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články