Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

Muž v Egypte bol za vraždu študentky odsúdený na trest smrti

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

KÁHIRA - V Egypte odsúdili v utorok na trest smrti muža usvedčeného z vraždy študentky, ktorá odmietla jeho návrhy vrátane žiadosti o ruku. Informuje o tom agentúra AFP, ktorá sa odvoláva na zdroj z prostredia egyptského súdnictva.


Súd v meste Mansúra uznal obžalovaného Muhammada Ádila za vinného z "úkladnej vraždy" univerzitnej študentky Najiry Ašrafovej po tom, ako sa k tomuto činu v rámci pojednávania aj sám priznal. Verdikt egyptského súdu bude ešte musieť odobriť najvyšší egyptský duchovný predstaviteľ - veľký mufti Šaukí Allám. Podľa AFP však ide v prípadoch trestu smrti už iba o formalitu.

Ádil podľa prokuratúry Ašrafovú niekoľkokrát bodol nožom pred budovou univerzity, v dôsledku čoho zomrela. Polícia zároveň našla v jej telefóne správy s vyhrážkami podrezaním hrdla. Útočník pred súdom tiež povedal, že Ašrafová odmietla jeho žiadosť o ruku, napísala na svojom webe televízia al-Džazíra. Egypt podľa ľudskoprávnej organizácie Amnesty International vlani vykonal tretí najvyšší počet popráv na svete.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články