Streda, 25. máj 2022. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Muž (53) hľadal dievčatá do podnájmu: Žiadal nechutné praktiky, bikiny a sex!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

LONDÝN - Brit bol odsúdený na dvanásť mesiacov väzenia za zneužívanie ťažkej situácie zraniteľných žien. Päťdesiattriročný muž ponúkal ubytovanie cez internet na oplátku očakával, že ženy budú variť, upratovať, prať a možno aj viac. V dome mali navyše nosiť bikiny a sexuálne ho uspokojovať.


Prvý človek, ktorý bol v Anglicku a Walese odsúdený za trestný čin "sex za podnájom", bol uväznený na jeden rok. Christopher Cox sa zameriaval na zraniteľné mladé ženy, zaznelo na súde v meste Guildford. Obvinený sa už predtým k činom priznal. Sudca Robert Fraser povedal, že využil ženy, ktoré nemali na výber.

Cox zverejnil inzeráty na webe Craigslist, kde hľadal mladé ženy alebo ženy bez domova, aby sa nasťahovali do jeho domu v obci Cranleigh. V jeho inzeráte bolo napísané: "Ak si mladé dievča vo veku 16 a viac rokov, ktoré uviazlo doma a chce sa dostať preč, alebo si možno bezdomovkyňa, ktorá hľadá bezpečnú cestu zo zlej situácie, mám v dome voľnú izbu." Na oplátku sa od nich očakávalo, že budú vykonávať domáce práce a ešte niečo naviac, píše BBC. Požiadal ich, aby mu poslali svoje fotografie a povedal, že by mali nosiť bikiny a poskytovať mu sexuálne služby.

Sudca uviedol, že trestný čin sa teraz stal verejne známym ako "sex-for-rent" a že "toto je prvé takéto trestné stíhanie, ktoré bolo začaté". Obvinenia sa vzťahujú k obdobiu od mája 2018 do novembra 2018 a týkajú sa troch žien.

Ilustračné foto.
Galéria fotiek (2)
Ilustračné foto.
Zdroj: Getty Images

Prichytili ho reportéri

Coxa začali sledovať investigatívni reportéri, ktorí odpovedali na jeho inzeráty a nakoniec ho konfrontoval televízny moderátor Jeremy Kyle. Súd sa dopočul, že aj po tom, čo bol pred kamerou odhalený, Cox naďalej posielal svoje inzeráty. "Je pozoruhodné a hovorí to niečo o vašom odhodlaní pokračovať, že ste uverejnili ďalšie inzeráty. Možno to hovorí niečo o sile vášho sexuálneho zámeru." Podobne reagovala aj Megan Lightburnová z polície v Surrey. "Využívať zraniteľné ženy, ktoré jednoducho hľadajú cenovo dostupný spôsob, ako získať strechu nad hlavou, je úplne opovrhnutiahodné." 

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články