Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

V Rakúsku zatkli 16-ročného Viedenčana: Zverejňoval videá so strelnými zbraňami

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

VIEDEŇ - Rakúska polícia zatkla 16-ročného Viedenčana po tom, čo na sociálnej sieti zverejnil videá, v ktorých manipuloval so strelnými zbraňami. Informovala o tom v sobotu agentúra APA.


Podľa vyjadrenia rakúskeho ministerstva vnútra okrem toho existujú náznaky, že mladistvý podozrivý "prinajmenej" sympatizoval s radikálnou islamistickou ideológiou. Pri domovej prehliadke zaistila polícia ďalšiu pištoľ na poplašné náboje aj s muníciou, bojový nôž, mobilný telefón a niekoľko ďalších elektronických dátových nosičov, píše APA. Rakúsky rezort vnútra v sobotňajšom vyhlásení zároveň spresnil, že obvinený mladistvý na sociálnej sieti Instagram zverejnil viacero videozáznamov, na ktorých strieľa z ručnej zbrane z okna i v parku a zároveň oznamuje záujem o nákup ďalšej munície.

Ako sa neskôr ukázalo, išlo o pištole na slepú muníciu, ktoré však vyzerali ako pravé strelné zbrane, informuje APA. Podľa vyšetrovateľov zverejnil podozrivý počas silvestrovskej noci ďalšie videá, pričom na jednom z nich v spoločnosti ďalšieho mladistvého mieril strelnou zbraňou na vzdialenú skupinu osôb.

Po odhalení identity 16-ročného podozrivého ho polícia zadržala, keď sa nachádzal spolu s dvoma ďalšími mladistvými v ukradnutom aute s kradnutými poznávacími značkami. "V súčasnosti prebieha súdne vyhodnocovanie zaistených dátových nosičov s cieľom zozbierať akékoľvek súvislosti s radikálnymi islamizmom, ako aj vypátranie ďalších podozrivých," uviedlo rakúske ministerstvo vnútra. Zadržaný mladistvý zostáva predbežne vo väzbe, dodalo.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články