Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

FOTO Pri bombovom útoku v Pakistane zomreli štyria ľudia a ďalší utrpeli zranenia

Bombový útok v Pakistane Zobraziť galériu (2)
Bombový útok v Pakistane (Zdroj: SITA/AP Photo/Arshad Butt)

ISLAMAD - Najmenej štyria členovia islamistickej politickej strany zahynuli a 13 ďalší utrpeli zranenia pri bombovom útoku v provincii Balúčistán na juhozápade Pakistanu.

Vo štvrtok večer o tom informovala tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady. K explózii došlo vo chvíli, keď činitelia nemenovanej strany opúšťali konferenciu v provinčnej metropole Kvéta, kde pôsobí viacero separatistických a džihádistických povstaleckých skupín."Išlo o improvizované výbušné zariadenie a bolo použitých približne 1,5 kilogramu trhaviny," uviedla polícia. Počet mŕtvych potvrdil aj predstaviteľ kvétskej nemocnice. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, pakistanská vláda však v tejto provincii bojuje proti viacerým povstaleckým hnutiam. Balúčistán je najväčšia a najchudobnejšia pakistanská provincia, a to aj napriek bohatým zásobám nerastných surovín.

Bombový útok v Pakistane
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: SITA/AP Photo/Arshad Butt)

Medzi obyvateľmi Balúčistánu narastá hnev pre obrovské sumy čínskych peňazí, ktoré do regiónu prúdia prostredníctvom Čínsko-pakistanského ekonomického koridoru (CPEC), z ktorých však domáci podľa vlastných slov nemajú osoh, pretože väčšinu nových pracovných miest obsadili cudzinci. Cieľom tohto investičného plánu v hodnote 60 miliárd dolárov je čo najkratšou možnou pozemnou i morskou cestou sprístupniť Pekingu trhy na Blízkom východe, v Európe a Afrike.

Viac o téme: TerorizmusBombaMŕtviútok Pakistan
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu