Nedeľa, 14. august 2022. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

KORONAVÍRUS Španielska vláda opätovne zavedie povinné rúška na verejnosti

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

MADRID - Španielsko opätovne celoplošne zavedie povinné zakrytie horných dýchacích ciest na vonkajších priestranstvách. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.


Vládny kabinet premiéra Pedra Sáncheza má zasadnúť vo štvrtok, aby schválil dekrét zavádzajúci povinné nosenie rúšok na verejnosti. Sánchez v stredu s premiérmi španielskych autonómnych spoločenstiev rokoval o postupe s cieľom obmedziť šírenie nového koronavírusového variantu omikron.

Nosenie rúšok na otvorenom priestranstve bolo v Španielsku povinné i na začiatku pandémie, pripomína na svojej webovej stránke denník El Mundo. Platnosť tohto opatrenia sa však skončila v júni tohto roka. Rúška boli odvtedy povinné vo vnútorných verejných priestoroch. Na exteriéry sa táto povinnosť vzťahovala len v prípade, keď nebolo možné dodržať rozstupy medzi osobami.

Koronavírus v číslach 

V Španielsku je proti koronavírusu kompletne zaočkovaných približne 80 percent populácie. Počet prípadov nákazy v tejto krajine začal prudko stúpať po tom, ako sa začal šíriť variant omikron. Za utorok Španielsko zaznamenalo takmer 50.000 nových prípadov.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články