Nedeľa, 23. január 2022. Meniny má Miloš, zajtra Timotej, Timon, Tímea.

Zeman musí byť najbližšie dva týždne v karanténe: V nedeľu však chce vymenovať nového premiéra

český prezident Miloš ZemanGaléria fotiek (1)
český prezident Miloš Zeman
Zdroj: TASR - Martin Baumann

PRAHA - Český prezident Miloš Zeman musí byť počas nasledujúcich dvoch týždňov v karanténe. V súvislosti s jeho plánom vymenovať v nedeľu nového premiéra Petra Fialu (ODS/Spolu) to Českému rozhlasu v piatok povedala hlavná hygienička Pavla Svrčinová.


Zeman mal pozitívny test na koronavírus vo štvrtok a v súčasnosti sa nachádza v nemocnici, i keď nemá príznaky. Prepustiť ho majú v sobotu. Svrčinová uviedla, že prezidentská kancelária s ňou podmienky vymenovania nového premiéra neprediskutovala. Výnimky z izolácie podľa nej nie sú možné.

Pravidlá musia platiť pre všetkých rovnako 

"Ak by k takejto výnimke došlo – pričom ja verím, že nedôjde – tak by sa občania oprávnene pýtali, prečo majú oni iné pravidlá ako niekto iný. Tie pravidlá musia platiť pre všetkých úplne rovnako," zdôraznila Svrčinová. Ako v piatok oznámil Zemanov hovorca Jiří Ovčáček, prezident vymenuje Fialu v nedeľu o 11.00 h na zámku v Lánoch "za dodržania platných hygienicko-epidemiologických opatrení". Pôvodne chcel Zeman vymenovať Fialu za premiéra už v piatok, avšak zabránil mu v tom štvrtkový pozitívny test na koronavírus.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články