Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Návšteva u prezidenta Zemana na JIS bez vedomia lekára: Nemocnica začala vyšetrovanie

prezident Zeman je už niekoľko dní hospitalizovaný
prezident Zeman je už niekoľko dní hospitalizovaný
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
15.10.2021 06:15

PRAHA - Vedúci prezidentskej kancelárie ČR Vratislav Mynář vo štvrtok priviedol predsedu dolnej komory parlamentu ČR Radka Vondráčka k prezidentovi Milošovi Zemanovi do nemocnice bez vedomia ošetrujúceho lekára na JIS. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na pražskú Ústrednú vojenskú nemocnicu (ÚVN).


Na tomto stretnutí podľa Noviniek nebol prítomný nikto zo zdravotníckeho personálu nemocnice. "Ústredná vojenská nemocnica - Vojenská fakultná nemocnica Praha potvrdzuje, že dnešného dňa nečakane a bez vedomia ošetrujúceho lekára priviedol kancelár Vratislav Mynář k prezidentovi ČR na jednotku intenzívnej starostlivosti predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radka Vondráčka," uviedla hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke v oficiálnej tlačovej správe.

Túto návštevu budú preverovať v rámci interného vyšetrovania nemocnice

Prezidenta podľa hovorkyne navštevuje len vybraný okruh jemu blízkych osôb, ku ktorým Vondráček v čase návštevy nepatril. "Tento neoprávnený vstup eviduje ÚVN ako tzv. nežiaducu udalosť, ktorá bude preverená v rámci interného vyšetrovania nemocnice," dodala Zinke.

ÚVN sa podľa Zinke takisto "dištancuje" od Vondráčkových výrokov týkajúcich sa prezidentovho zdravotného stavu. Tie sú podľa jej slov poskytované výhradne "jeho najbližším". Dosluhujúci predseda dolnej komory parlamentu ČR Vondráček podľa svojich slov s prezidentom strávil päť až desať minút. Prezident mal podľa neho "dobrú náladu a vtipkoval".

Zeman zvolá na 8. novembra schôdzu novozvolenej Poslaneckej snemovne

Vondráček dodal, že tak môže vyvrátiť špekulácie, že Zeman nie je schopný vykonávať funkciu hlavy štátu. Vondráček vo štvrtok takisto uviedol, že Zeman zvolá ustanovujúcu schôdzu novozvolenej Poslaneckej snemovne na 8. novembra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články