Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

FOTO Tessa a Nyke: V nemeckých parlamentných voľbách uspeli aj dve trans ženy

Tessa Gansererová a Nyke Slawiková
Tessa Gansererová a Nyke Slawiková
Zdroj: profimedia.sk, FB/Nyke Slawik
28.09.2021 11:00

BERLÍN - V nedeľných parlamentných voľbách v Nemecku sa do Spolkového snemu dostali prvýkrát kandidáti, ktorí sa počas kampane otvorene hlásili k transgender identite. Nemecké združenie transgenderových osôb Bundesverband Trans* to považuje za historický okamih a uvádza, že doteraz v Spolkovom sneme zasadala len jedna trans osoba, ktorá sa k svojej identite prihlásila až počas funkčného obdobia.


Pád strany Angely Merkelovej: Parlamentné voľby v Nemecku tesne vyhrali sociálni demokrati

V hlasovaní uspeli dve trans ženy Tessa Gansererová a Nyke Slawiková, ktoré kandidovali za Zelených. Gansererová doteraz Zelených zastupovala v bavorskom krajinskom sneme. Slawiková bola na kandidátke v Severnom Porýní-Vestfálsku.

Tessa Gansererová
FOTO Tessa a Nyke:
Zdroj: profimedia.sk

Vo voľbách sa o poslanecké kreslo uchádzali tiež trans ženy Victoria Brossartová (Zelení) z Bavorska a sociálna demokratka Ria Cybill Geyerová z Brandenburska, ktoré ale úspešné neboli.

Nyke Slawiková
FOTO Tessa a Nyke:
Zdroj: FB/Nyke Slawik

Nemecký Spolkový snem bude mať po nedeľných voľbách rekordný počet poslancov. Mandát ich získalo 735, doteraz ich bolo 709. V ideálnom prípade by pritom mal mať snem 598 zákonodarcov. Za rozšírenie môže pomerne zložitý nemecký volebný systém, v ktorom má každý volič dva hlasy.


Galéria

Tessa Gansererová a Nyke

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články