Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Dráma vo väznici: Trestanci zajali dozorcov a zabarikádovali sa v budove, neuveriteľné požiadavky

Dvaja väzni údajne zajali zamestnancov väznice vo vnútri zariadenia.
Dvaja väzni údajne zajali zamestnancov väznice vo vnútri zariadenia.
Zdroj: TASR/Per Karlsson/TT via AP
21.07.2021 20:46

ŠTOKHOLM - Dvoch dozorcov zajali v stredu dvaja väzni vo väznici vo Švédsku a zabarikádovali sa s nimi v budove, uviedli miestne úrady. Informujú o tom agentúry AP a DPA.


Podľa švédskej väzenskej a probačnej služby ide o "veľmi nebezpečnú situáciu". Väzni sa okolo poludnia vlámali do miestnosti v oddelení pre dozorcov a prekryli bezpečnostné kamery. Švédska spravodajská agentúra TT uviedla, že v prípade väzňov ide o usvedčených vrahov, ktorí výmenou za dozorcov požadovali vrtuľník pre svoj únik z väzenia.

Na miesto prišli okrem polície a špeciálnych jednotiek aj vyjednávači, situácia však podľa AP uviazla na mŕtvom bode. V prípade zajatých dozorcov ide o muža a ženu. Agentúra DPA informovala, že väzni sú vyzbrojení žiletkami. Podľa verejnoprávnej televízie SVT a denníka Aftonbladet väzni popoludní zadali požiadavku, aby všetkých 20 spoluväzňov na ich oddelení dostalo pizzu s kebabom a že výmenou za to prepustia jedného z rukojemníkov.

Krátko po tom bolo na fotografiách naozaj vidieť policajtov, ako do vozidla nakladajú viacero škatúľ s pizzou. Pizzeria pre agentúru TT potvrdila, že vzali 20 kusov pizze s kebabom, uvádza DPA. K incidentu došlo vo väznici s kapacitou 98 miest vo švédskom meste Hällby. Podľa švédskeho väzenského inšpektorátu ide o zariadenie s prvým, najvyšším stupňom bezpečnosti pre tamojšie väzenské zariadenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články