Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Biden je kariérny politik, tvrdí Vladimir Putin

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Zdroj: TASR/AP Photo/Alexander Zemlianichenko
12.06.2021 06:26

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News uviedol, že jeho americký náprotivok Joe Biden je “kariérny politik”, ktorý sa “radikálne” líši od exprezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom v sobotu agentúra TASS.


Putin v tomto kontexte vyslovil nádej, že Biden nebude robiť “impulzívne” rozhodnutia. Ruský prezident takisto poznamenal, že vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom v súčastnosti dosahujú najhoršiu úroveň za posledné roky.

V reakcii na otázku ohľadom Bidenovho nedávneho vyjadrenia o tom, že Putin je “vrah”, ruský prezident povedal, že si z toho nerobí ťažkú hlavu. “Vždy som sa riadil záujmami ruského ľudu a podobné označovania mojej osoby ma vôbec netrápia,” poznamenal.

Obaja prezidenti sa majú stretnúť v stredu 16. júna v Ženeve. Posledný samit medzi ruským a americkým prezidentom sa konal v roku 2018 v Helsinkách.

Biden v marci v rozhovore pre televíziu ABC News súhlasne odpovedal na otázku, či si myslí, že Putin, ktorý je obviňovaný z tvrdých zákrokov voči svojim oponentom, je "vrah". Takisto povedal, že Putin "zaplatí" za to, ak sa preukáže, že sa pokúšal podkopať jeho kandidatúru v prezidentských voľbách v roku 2020. Celý rozhovor, ktorý Putin poskytol pre NBC News, bude odvysielaný v pondelok.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Youtube/ NBC News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články